Ogrzewanie biur i hal produkcyjnych – z jakich rozwiązań skorzystać?

W wielu firmach pomieszczenia biurowe są nieogrzewane lub niedogrzane, co powoduje spory dyskomfort u pracowników. Jeszcze gorzej bywa w przypadku hal produkcyjnych, które bywają całkowicie nieogrzewane. Nawet jeśli maszyny produkcyjne emitują sporo ciepła, w wielu halach jest po prostu zimno. Jak temu zaradzić?

Aby poprawić komfort termiczny w pomieszczeniach firmowych, warto przede wszystkim zadbać o ich prawidłowe ocieplenie. Jeśli budynek nie posiada termoizolacji, trudno oczekiwać, aby we wnętrzu było ciepło i przytulnie. Pracodawca powinien więc zainwestować w docieplenie budynku, szczególnie wtedy, jeśli planuje w danym miejscu prowadzić działalność przez dłuższy czas. Warto również pamiętać, że odpowiednie docieplenie to o wiele mniejsze wydatki związane z ogrzewaniem pomieszczeń.

Pompy ciepła – ekologiczne i skuteczne urządzenia grzewcze

W pomieszczeniach biurowych i halach produkcyjnych nie zawsze sprawdza się centralne ogrzewanie, gdyż go po prostu nie ma lub nie ma możliwości podłączenia budynku do sieci miejskiej. Trzeba wtedy szukać innych rozwiązań, które zapewnią ciepło we wnętrzu. Dobrym rozwiązaniem w przypadku mniejszych i większych budynków są pompy ciepła, czyli specjalne instalacje, które czerpią energię cieplną bezpośrednio z gruntu. Takie urządzenia są bardzo ekologiczne i wydajne, a jednocześnie nie generują praktycznie żadnych kosztów poza odrobiną energii elektrycznej, która jest im niezbędna do pracy. Pompa ciepła to sprawdzone, wygodne i ekologiczne rozwiązanie, które może zniwelować problemy z niedogrzanymi pomieszczeniami. Owszem, jest to inwestycja i wiąże się ze sporymi wydatkami, jednak podczas późniejszego użytkowania przynosi jedynie korzyści i bardzo szybko wydatek się zwraca.

Zobacz również ignif.com

Kominki elektryczne rozwiążą problem z brakiem ciepła

W ostatnich czasach coraz bardziej popularne stają się kominki elektryczne. Łączą one w sobie nowoczesne technologii z zaletami tradycyjnych kominków. Nie mają natomiast żadnych ich wad. Nie trzeba mieć miejsca na składowanie opału, nie ma potrzeby rozpalania ognia, dokładania do pieca czy sprzątania sadzy i innych zanieczyszczeń. Kominki elektryczne działają na prąd, są sprawne, funkcjonalne i bardzo bezpieczne w użytkowaniu. Co więcej, doskonale ogrzewają całe pomieszczenie, a nie tylko jego część, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych kominków. Można więc z całą pewnością stwierdzić, że kominki elektryczne to idealny sposób na ogrzanie niedocieplonych pomieszczeń firmowych. Trzeba jednak pamiętać, żeby kupować wydajne, nowoczesne i dobrej klasy urządzenia, które pochodzą od najlepszych producentów tego typu urządzeń. W firmie IGNIF można kupić przeróżne kominki, które z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających inwestorów. Do wyboru są kominki wolno stojące oraz do zabudowy, można więc wybrać takie urządzenie, które idealnie będzie pasowało do konkretnego wnętrza. Kominki są wygodne w użytkowaniu, bezpieczne, można też regulować ich moc grzewczą w zależności od tego, jakie warunki panują za oknem.

Jeden komentarz dla wpisu: “Ogrzewanie biur i hal produkcyjnych – z jakich rozwiązań skorzystać?

  • 9 sierpnia 2019 at 05:56
    Permalink

    Ogrzewanie budynków to kwestia, którą należy dokładnie przemyśleć przy projektowaniu nowego budynku. Faktycznie pompy ciepła to fajne rozwiązanie, zwłaszcza gdy ma się odpowiednie zaplecze w postaci odrobiny ziemi wokół inwestycji.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.