Olejowanie jest w modzie

Moda na olejowanie włosów zawładnęła rynkiem produktów do włosów. Producenci prześcigają się w kolejnych skomplikowanych recepturach, które mają sprawić, że nasze włosy będą wyglądały niczym z magazynowych okładek. Niestety wiele produktów, które reklamowane są jako kosmetyki przeznaczone do olejowania włosów zawiera wiele sztucznych konserwantów i substancji, które w efekcie mogą doprowadzić do wysuszenia włosa aniżeli do jego nawilżenia.

images (9)Olejowanie włosów znane jest od wielu lat. Uznawane jest również za jedną z najlepszych metod, dzięki którym włosy zostają odżywione i wzmocnione. Zabieg olejowania służy nie tylko włosom, które zostają odpowiednio nawilżone i chronione przez wypadaniem i zniszczeniem, ale również skórze głowy. To właśnie tutaj działanie olei jest najbardziej pożądane. Przyczynia się ono do poprawy cyrkulacji krwi w skórze, co sprawia, że włosy odżywione są od cebulki po same końce. Oleje zabezpieczają również skórę łowy przed np. powstawaniem łupieżu.

Decydując się na olejowanie włosów, warto zdecydować się na naturalne kosmetyki. Nie oznacza to wydania pokaźnej sumy pieniędzy w drogim sklepie. Drogerie takie jak KosmetykiOrientu.pl oferują różnego rodzaju oleje, które mają niezwykłe właściwości. Oleje pozyskiwane są z roślin z Indii oraz Syberii. Wiele z tych roślin musiało przezwyciężyć ciężkie warunki, co sprawiło, że zawierają w sobie znacznie więcej substancji odżywczych niż pozostałe rośliny.

Naturalne olejki do włosów pozyskiwane są właśnie z takich roślin metodą na zimno. To oznacza, że nie zostają zniszczone w procesie termalne obróbki najcenniejsze witaminy i minerały. Jakie olejki do włosów znajdziemy w sklepie KosmetykiOrientu.pl? Nikomu nie trzeba przedstawiać olejku rycynowego, który remedium na cały wachlarz problemów skórnych. Doskonale wpływa na odżywienie skóry i cebulek włosa oraz znacznie przyspiesza ich wzrost. Bardzo popularny w północnych Indiach jest indyjski olejek musztardowy. Jest on używany nie tylko do włosów i skóry głowy, ale także do masażu całego ciała. Doskonale pobudza ciało i umysł. Ma właściwości rozgrzewające i poprawiające krążenie. Tym samym chroni przed chłodem i polecany jest zwłaszcza na mroźniejsze dni. Olejek musztardowy wytwarzany jest z gorczycy, która obfituje w wiele witamin i mikroelementów. Doskonały jest do rytuałów związanych z pielęgnacją głowy i całego ciała.

Wybierając olejki do włosów koniecznie należy zapoznać się z właściwościami poszczególnych preparatów. Skład produktów może opierać się na jednym lub mieszance olejków, które zostały połączone, aby eliminować poszczególne problemy. Na przykład olej z pieprzowca zwiększa ukrwienie skóry, co poprawia dotlenienie skóry i cebulek włosów., olejek sojowy służy do nabłyszczania, natomiast olejek łopianowy zmniejsza wypadanie włosów związane ze zwiększoną gospodarką hormonalną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.