Jak opanować szybko naukę języka?

Zbliża się egzamin językowy? A może wyjazd za granicę? Być może po prostu chcesz zaimponować komuś znajomością języka obcego lub spełnić swoje marzenie. To nie znaczy, że musisz wrócić do szkoły i spędzić kilka lat na wkuwaniu słówek. Nauka języka w szybkim czasie jest możliwa.

Nie potrzebujesz szczególnego talentu, aby nauczyć się języka. W końcu każdy z nas nauczył się już przynajmniej jednego języka – ojczystego. Oznacza to tyle, że każdy może nauczyć się nowego języka. Mało tego, opanować język możesz w każdym wieku.

Koncentruj się na wyrażeniach i formach o wysokiej częstotliwości

Większość użytkowników języka aktywnie używa między 25 000 a 35 000 słów. Z obserwacji wynika, że 80% codziennej mowy każdego rodzimego użytkownika języka używa jedynie 20% tego słownictwa! Dlatego właśnie skupiając się na kluczowych wyrażeniach i formach, możesz szybko nauczyć się tego, czego będziesz potrzebować aby się porozumieć. Oznacza to tyle, że zapamiętasz więcej i zaczniesz mówić szybciej przy mniejszym wysiłku.

Podstawowe zwroty, które od razu pozwolą ci komunikować się, są łatwe do nauczenia. Oznacza to też, że możesz pozbyć się niezręcznych i rzadko używanych fraz, których uczą szkoły państwowe czy wiele platform do nauki języków. A przecież przynoszą one tak słabe wyniki… Nie potrzebujesz też znać całej gramatyki – wystarczy ci znajomość najbardziej potrzebnych i uniwersalnych struktur. Nie będziesz przecież wygłaszał wykładu na uniwersytecie, czy recytował poezji. Czy to brzmi dla ciebie dobrze? Oczywiście, skoro nie możesz swobodnie się porozumieć w języku angielskim, znaczy, że czas zmienić metodę nauki. Z pomocą przyjdzie ci zupełnie nowe podejście do nauki angielskiego: https://szybkanauka.pro/gramatyka-angielska-dla-poczatkujacych/  . Nie będzie długo i nudno jak w szkole. Będzie za to bardzo praktycznie.

Rozmawiaj z native speakerami

Jeśli można by wymienić tylko jedną rzecz, która daje efekty w nauce języka i którą powinieneś zrobić, to byłaby to rozmowa z native speakerami. To najlepsza forma praktyki. Oczywiście, to rzucenie się na głęboką wodę, ale tak się nauczysz.

Ćwicz język codziennie

Nauka języka obcego nie może odbywać się na skróty. Jeśli chcesz być w języku obcym na tyle biegły, aby prowadzić rozmowę, będziesz musiał ćwiczyć codziennie. Podczas gdy nauka polega na robieniu notatek i zapamiętywaniu nowych słówek, ćwiczenie oznacza po prostu mówienie językiem tak często, jak to tylko możliwe.

Jeśli nie będziesz miał możliwości rozmawiać z grupą językową lub prywatnym korepetytorem codziennie, możesz głośno mówić do siebie. Nazywaj rzeczy głośno w tym języku, gdy je zobaczysz. Możesz czuć się trochę głupio, ale język polega na powtarzaniu nowych słów i zwrotów, aby utrwaliły się w mózgu.

Nie bój się popełniać błędów

Jeśli masz zamiar uczyć się języka obcego, musisz zaakceptować, że będziesz popełniać błędy. To oznacza, że czasami podczas ćwiczeń poczujesz, że robisz z siebie głupca. To nic. Jeśli za bardzo będziesz bać się popełniania błędów, nigdy nie dojdziesz do etapu prowadzenia rozmowy. Pamiętaj, że każdy błąd to szansa na nauczenie się czegoś.

Zrozum, jak uczysz się języka

Istnieją dwie ważne teorie, które musisz znać, jeśli chcesz szybko nauczyć się mówić w języku obcym. Dzięki zrozumieniu tych pojęć będziesz marnować mniej czasu i rzadziej się frustrować podczas nauki języka.

Skoncentruj się na właściwych materiałach. Najlepsze materiały do ​​nauki to te, które można zrozumieć głównie poprzez kontekst. Nawet jeśli nie znasz każdego słowa, możesz odgadnąć jego znaczenie. Lekcje nauki języka powinny być mniej więcej o jeden poziom wyżej twojej obecnej wiedzy (nie za trudne, ani zbyt łatwe). Dzięki temu możesz skutecznie się, nie nudząc się ani nie denerwując się zupełnie nowym materiałem.

Nauka języka obcego nie jest łatwym zadaniem, ale jest bardzo satysfakcjonująca. Będziesz mógł rozmawiać z ludźmi z całego świata. Poza tym możliwości komunikacji podczas podróży są nieograniczone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.