Na co zwrócić uwagę przy wyborze operatora płatności dla swojego sklepu internetowego?

Wybór operatora płatności to kluczowy element przy budowaniu własnego sklepu w Internecie. Nie powinno się podejmować tej decyzji pochopnie – jeśli wybrany przez Ciebie operator wzbudza zastrzeżenia, nie umknie to uwadze Twoich klientów. Jak zatem wybrać firmę do współpracy?

Gwarancja bezpieczeństwa

Choć we wszystkich branżach dba się o to, aby zapewnić bezpieczeństwo firmowym stronom i systemom, to właśnie w branży płatniczej obowiązują najbardziej rygorystyczne wymogi. W zaprojektowaniu bezpiecznego systemu płatniczego znaczenie mają nawet najbardziej niepozorne elementy, np. takie jak zastosowana architektura sieci. Jedynie najlepsi z operatorów mogą spełnić wszystkie wymagania standardu PCI/DSS, gwarantującego bezpieczeństwo i poufność transakcji. Szukając odpowiedniego „kandydata” do współpracy, powinieneś więc najpierw zwrócić uwagę na posiadane przez niego certyfikaty bezpieczeństwa i szyfrowania.

Doświadczenie i pozycja na rynku

Powiedzmy sobie szczerze – konsumenci chętniej wybierają tych usługodawców, których znają. Operator o niepewnej pozycji może wzbudzić niepokój u klientów sklepu; użytkownicy Internetu są z reguły czujni i pamiętają przynajmniej nazwy operatorów, z których usług korzystają na co dzień. Z tego względu warto zdecydować się na współpracę z firmą, która przez lata zdążyła zdobyć zaufanie użytkowników i partnerów biznesowych. Przykład takiej firmy stanowi operator płatności przelewy24.pl.

Duży wybór metod płatności

Aby Twój sklep odniósł sukces, powinieneś zadbać o komfort kupujących. Doświadczenia klientów korzystających z usług sklepów internetowych są ważne w takim samym stopniu, jak odczucia osób kupujących towar w punkcie stacjonarnym. Czy klient byłby zainteresowany dużymi zakupami w sklepie, w którym może zapłacić tylko gotówką? Odpowiedź nasuwa się sama, a to samo tyczy się Internetu – prowadząc sklep internetowy, powinieneś wybrać operatora, który oferuje najszerszy wybór.

Bezpieczeństwo, zaufanie konsumentów i komfort użytkowania – to najważniejsze cechy dobrego systemu płatności i przy podejmowaniu decyzji o współpracy, najlepiej w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę właśnie je.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.