Opieka rehabilitacyjna dla pracowników – dlaczego warto zapewnić ją w swojej firmie?

Zazwyczaj decydując się na pracę, otrzymujemy wraz z podpisaniem umowy ubezpieczenie zdrowotne, obejmujące podstawowe usługi medyczne. Część z pracodawców umożliwia swoim pracownikom także dodatkowe formy leczenia bądź dopłaca do bogatszej formy ubezpieczenia. Sprawdźmy więc, dlaczego i w jakich zawodach sprawdzi się ubezpieczenie obejmujące zabiegi rehabilitacyjne.

Rehabilitacja w pracy

Choć wydaje się, że rehabilitacja jest domeną ludzi starszych, to na problemy wymagające leczenia rehabilitacyjnego skarży się coraz większa ilość osób w wieku produkcyjnym. Osoby te są narażone na problemy zdrowotne ze względu na styl życia oraz warunki pracy, często w pozycji stojącej lub po prostu w pracy fizycznej. W celu uniknięcia problemów zdrowotnych przez swoich pracowników warto jest postawić na dodatkowy walor ubezpieczenia, obejmujący właśnie zabiegi rehabilitacyjne dla swoich pracowników.

W jakich branżach jest to szczególnie dobra opcja? We wszelkiego rodzaju pracach fizycznych, gdzie pracownicy narażeni są na dźwiganie ciężkich przedmiotów, na przykład branża budowlana, we wszelkiego rodzaju pracach wymagających pozycji trudnej dla ciała, na przykład przy długotrwałym siedzeniu, a także w branżach, w których pracownik zwyczajnie naraża swoje zdrowie podczas wykonywania zawodowych obowiązków.

Formy ubezpieczenia dla osób pracujących

Oprócz standardowych form leczenia gwarantowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, część prywatnych przychodni czy klinik medycznych oferuje różnorodne pakiety medyczne dla firm. Są one dopasowane pod kątem wykonywanej pracy, a więc także usług, jakie mogą okazać się przydatne pracownikom konkretnej branży, a także są zróżnicowane pod kątem ceny na konkretny pakiet. Przedsiębiorca decydujący się na zakup dodatkowego ubezpieczenia dla swoich pracowników ma również szansę na dopasowanie zabiegów medycznych pod kątem indywidualnych potrzeb swoich podwładnych. Szukając oferty rehabilitacyjnej dla swojej firmy można również spróbować podjąć współpracę bezpośrednio z wybranym gabinetem rehabilitacyjnym, dzięki czemu w razie każdego przypadku fizjoterapeuta indywidualnie dobierze rodzaj i czas wykonywanych zabiegów. Godnym zaufania gabinetem rehabilitacyjnym cieszy się na rynku centrum C7 (info: www.c7med.pl).

Gabinety rehabilitacyjne w Polsce i ich oferta

Patrząc na ilość i rodzaj wykonywanych zabiegów w gabinetach rehabilitacyjnych można dojść do przekonania, że oferowane formy leczenia są naprawdę potrzebne, a ilość pacjentów korzystających z usług fizjoterapeutów jest całkiem pokaźna. Część z nich szuka pomocy u fachowców ze schorzeniami powstałymi wskutek wykonywania zawodowych obowiązków.

W takich przypadkach pracownik ma prawo wyegzekwowania zwrotu kosztów rehabilitacji od swojego szefa, dlatego też dobrym rozwiązaniem jest zakup ubezpieczenia obejmującego właśnie usługi rehabilitanta. Jak w każdej innej dziedzinie zdrowia, należy postawić na zapobieganie niż na leczenie objawów choroby. Schorzenia wymagające pomocy rehabilitanta nie są przyjemne, dlatego też zawczasu warto zadbać o swoje zdrowie.

Jeden komentarz dla wpisu: “Opieka rehabilitacyjna dla pracowników – dlaczego warto zapewnić ją w swojej firmie?

  • 11 października 2017 at 06:40
    Permalink

    Wydaje mi się, że temat szkodliwości pracy w przedstawionym tutaj kontekście jest poruszany zbyt rzadko, a pracownicy nie znają swoich praw. W wyniku wieloletniej pracy jako operator wózków widłowych regularnie uczęszczam na masaże i fizykoterapię, która niweluje towarzyszący mi na co dzień ból. Cały czas walczę o zwrot kosztów leczenia przez firmę.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.