Osuszacze powietrza w firmie – czym sugerować się przy wyborze?

Jakość powietrza w miejscu pracy ma bezpośrednie przełożenie na wydajność i jakość wykonywania obowiązków zawodowych przez pracowników. Właściciel firmy powinien więc zadbać, aby atmosfera i mikroklimat w biurze sprzyjały pracownikom i sprawiały, że będą się oni dobrze w nim czuli. To z pewnością przyniesie efekty.

Nie każda firma ma to szczęście, że jej siedziba znajduje się w nowoczesnym, klimatyzowanym biurowcu czy w budynku, który został wykonany zgodnie ze sztuka budowlaną. Wiele firm ma swoją siedzibę w starych budynkach, czasem w kamienicach, czasem w obiektach z wielkiej płyty, które czasy świetności mają już dawno za sobą. W takich wnętrzach sporym problemem może być nadmierna wilgoć, wynikająca z kiepskiej termomodernizacji, wadliwej wentylacji, zbyt szczelnych okien i z wielu innych przyczyn. Duża wilgoć w pomieszczeniach powoduje kiepski mikroklimat, przyczynia się do rozwoju pleśni i grzybów na ścianach, może powodować wiele dolegliwości u pracowników. Warto więc szukać rozwiązań, gdyż długotrwałe przebywanie w wilgotnych pomieszczeniach zdecydowanie nie służy zdrowiu.

Osuszacz powietrza rozwiąże problem

Dobry i sprawdzony osuszacz wilgoci to idealne rozwiązanie do zbyt wilgotnych pomieszczeń, jeśli chcemy szybko pozbyć się negatywnych skutków nadmiaru wilgoci. Dostępne na rynku osuszacze mają świetne parametry techniczne, działają w różnych warunkach, są bardzo skuteczne, a jednocześnie energooszczędne. Osuszacze nie powodują zbyt dużego hałasu, dlatego można stosować je w biurach, w których w danej chwili pracują pracownicy. Co więcej, możliwe jest dostosowanie mocy działania klimatyzatora do konkretnej powierzchni, a także do poziomu wilgotności we wnętrzu. Nowoczesne i zaawansowane technologicznie urządzenia monitorują parametry powietrza i dopasowują swoją wydajność do konkretnych potrzeb. Gdy wilgotność spadnie do optymalnego poziomu, mogą też samodzielnie się wyłączać. Osuszacze powietrza posiadają też wydajne i sprawne filtry, które pochłaniają powietrze razem ze wszystkimi zanieczyszczeniami, bakteriami, alergenami i innymi szkodliwymi substancjami. Korzystając z osuszacza można więc mieć pewność, że zapewni nie tylko suche, ale również dobrej jakości powietrze.

Osuszacze lepsze niż pochłaniacze

Rozglądając się na rynku osuszaczy powietrza możemy spotkać się z dosyć podobnymi pod względem nazwy urządzeniami – pochłaniaczami wilgoci. Są to urządzenia dużo tańsze od klasycznych osuszaczy, ale również dużo mniej wydajne. Można je wykorzystać do osuszania na przykład szafy lub innych zamkniętych przestrzeni, nie sprawdzą się jednak do obniżania wilgotności we wnętrzu. Wybierając osuszacze dobrze jest skonsultować się ze specjalistami z firm zajmujących się osuszaniem czy klimatyzacją. Wato bowiem dopasować osuszacz do indywidualnych potrzeb i problemów, z jakimi borykamy się w konkretnym pomieszczeniu. Stawiajmy też na jakość. Nawet jeśli za dobrej klasy osuszacz musimy zapłacić nieco więcej niż za najtańsze rozwiązania na rynku, zdecydowanie nie warto oszczędzać na jakości. Im lepiej zainwestujemy i lepsze urządzenie wybierzemy, tym większą możemy mieć pewność, że szybko pozbędziemy się problemów z wilgocią we wnętrzach.

Jeden komentarz dla wpisu: “Osuszacze powietrza w firmie – czym sugerować się przy wyborze?

  • 6 kwietnia 2021 at 11:31
    Permalink

    Dobrze napisany artykuł. Osuszacze powietrza świetnie się sprawdzają w biurach, mieszkaniach, domach, pralniach, suszarniach, przemyśle i placach budowy.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.