Osuszanie budynków Poznań – komercyjne budynki problemy z wodą – na co zwrócić uwagę?

Może się to wydawać oczywiste, ale istnieje wiele sposobów, w jaki budynek wielokondygnacyjny różni się od domu. Główną różnicą są problemy związane z hydroizolacją, ponieważ istnieje znacznie więcej zagrożeń niż w przypadku pojedynczego domu, którymi musi zainteresować się deweloper – najlepiej zawczasu.

Dodatkowo, właściciele budynków komercyjnych muszą zadbać o to, by budynek był w pełni przygotowany dla najemców, a prawidłowe uszczelnienie jest częścią tego procesu. W rzeczywistości badania wykazały, że hydroizolacja stanowi tylko jeden procent całkowitych kosztów budynku, a szkody spowodowane wyciekami wody stanowią do 80 procent wad budynku, do czego dokłada się konieczność skorzystania z takich usług jak osuszanie budynków poznań.

Zatem podjęcie odpowiednich działań już na wstępie to nie tylko wodoszczelność -ale takie podejście do tematu zapewnia, że wszystkie przecieki są odpowiednio zarządzane już w momencie zauważenia, co zapewnia bezpieczeństwo budynku, ale także zapobiega utracie czynszu co byłoby spowodowane niemożnością zamieszkania w budynku.

Niezależnie od tego, gdzie znajduje się przestrzeń biznesowa w budynku, zawsze istnieje ryzyko uszkodzeń spowodowanych działalnością wody. Jeśli jest na najwyższym piętrze, kałuże mogą tworzyć się na dachu. Dotyczy to zwłaszcza dachów płaskich, które zbierają wodę, gdy pada deszcz. Woda ta może potencjalnie przenikać do przestrzeni sufitu, powodując wyciek. Każda woda, która pozostaje na dachu, może uszkodzić strukturę.

Alternatywnie, dolne piętra mogą mieć problemy, jeśli chodzi o wadliwe wykonanie hydroizolacji na piętrze powyżej. Niewłaściwe płytki lub wadliwa instalacja wodno-kanalizacyjna mogą spowodować ogromne problemy na piętrach poniżej, w tym:

  • pęknięcia

  • pleśń

  • wady konstrukcyjne

Nieprawidłowe uszczelnienie

Prawidłowa instalacja jest kluczowa, jeśli chodzi o hydroizolację. Wiele problemów związanych z wyciekiem jest spowodowanych słabym uszczelnieniem, które może powodować wilgoć. Jeśli hydroizolacja zostanie wykonana nieprawidłowo, budynek może ulec degradacji znacznie szybciej z powodu nagromadzenia wilgoci. Może to również prowadzić do bezpośrednich szkód w mieniu, a w przypadku przedsiębiorstw – do uszkodzenia sprzętu, zwłaszcza tych zajmujących niższe piętra.

Balkony

Jeśli budynek ma zewnętrzne powierzchnie, absolutną koniecznością jest prawidłowe uszczelnienie balkonów i tarasów. Niezależnie od kierunku deszczu, jeśli obszar zewnętrzny jest otwarty na żywioły, zamoknie, gdy taka będzie pogoda. Jeśli nie jest prawidłowo uszczelniona, woda może dostać się bezpośrednio do budynku przez otwory, niezależnie od tego, jak są małe.

Okna

Innym najbardziej oczywistym miejscem, za pomocą którego woda może dostać się do budynków, są okna. I nie mówimy o otwartych. Okna są bardzo wrażliwe na wodę, zwłaszcza jeśli chodzi o deszcz rozhulany przez silne wiatry.

Ignorowanie potrzeby konserwacji

Być może jednym z największych problemów jest ignorowanie sytuacji, gdy coś pójdzie nie tak. Nawet najmniejsze przecieki powinny być odpowiednio zarządzane natychmiast, ponieważ mają potencjał urosnąć do znacznie większych, które spowodują znacznie większe szkody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.