Oświetlenie nowoczesnego biura domowego – od naturalnego po zadaniowe

Praca w domu ma wiele zalet, a dzięki połączeniu z nowoczesną technologią jest teraz łatwiejsza niż kiedykolwiek. Być może jest to największy powód, dla którego tak wielu z nas zaczyna przekształcać ten zakątek pod schodami lub samotną piwnicę w miejsce pracy. Ale ma to również swój własny zestaw wad, które obejmują ciągłe rozproszenia, które zmniejszają produktywność, i projektuje zagadki, które wymagają inteligentnych rozwiązań. Dzisiaj przyjrzymy się najważniejszemu aspektowi domowego biura, jakim jest oświetlenie.

Oświetlenie nowoczesnego biura domowego

Oświetlenie odgrywa kluczową rolę w definiowaniu każdego pomieszczenia w domu, a staje się jeszcze ważniejsze w pomieszczeniach takich jak kuchnia i biuro domowe, gdzie funkcjonalność jest o wiele ważniejsza niż sama estetyka. Słabo oświetlone biuro domowe może być demoralizujące i może wpłynąć na nastrój i zniszczyć wzrok w dłuższej perspektywie. Ale te z natury proste i inteligentne “must-have” pomagają w odświeżeniu domowego biura i zobaczeniu go w zupełnie nowym (dosłownie) świetle!

Jedną z rzeczy, które można zauważyć na temat tych, którzy są uzależnieni od laptopów, iPadów i smartfonów, jest sposób, w jaki celowo unikają jakichkolwiek śladów naturalnego światła słonecznego. Ale w rzeczywistości naturalne światło nie jest takie złe, jeśli wiesz, jak go używać we właściwy sposób. Owszem, odblaski na powierzchniach mogą czasami stanowić problem, ale spróbuj wpuścić naturalne światło w kontrolowany sposób i upewnij się, że będzie się pięknie komponować ze sztucznym oświetleniem.

Wszystko zależy od kątów!

projektowanie i aranżacja wnętrzOświetlenie polega na kierowanie strumienia światła pod różnymi kątami, a duża część tego, w jaki sposób korzystasz z naturalnego światła, zależy od tego, jakie zadanie obsługuje Twoje biuro domowe. Jeśli jesteś architektem lub projektantem, który pracuje bardziej nad arkuszami i papierem zamiast gadżetami technicznymi, powódź naturalnego światła jest mile widzianym dodatkiem. Dobrą decyzją jest dostosowanie stacji roboczej do kierunku północnego lub południowego, aby naturalne światło nie tworzyło cienia o każdej porze dnia!

Właściwe światło otoczenia

Jeśli nie możesz się cieszyć w swoim biurze naturalnym światłem, sztuczne oświetlenie staje się dwa razy ważniejsze, ponieważ będziesz używać go nawet w ciągu dnia. Oświetlenie sufitowe stanowi najbardziej podstawową część otoczenia – najczęściej masz już wbudowane światła w suficie, które zajmują się tym zadaniem. Ale tutaj wielu właścicieli domów popełnia błąd, trzymać się tego, co mają – skoro sklepy takie jak https://www.strefalamp.pl oferują tak liczne i tak atrakcyjne rozwiązania. Co ważniejsze, istniejące oświetlenie otoczenia nie zostało zaprojektowane do obsługi domowego biura. Zastanów się więc nad dodatkowymi źródłami światła, które dodasz do światła otoczenia – by móc ze swojego biura korzystać jak najlepiej.

Jeśli musisz pracować bezpośrednio pod źródłem światła, zmiękcz światło za pomocą odpowiedniego klosza. Twoje światło otoczenia powinno idealnie rozświetlić całe pomieszczenie w równomierny i zrównoważony sposób, bez tworzenia naprzemiennych plam ciemności i jasnego światła. Pamiętaj, że światła robocze wykonują zadanie, a oświetlenie otoczenia określa nastrój w pomieszczeniu.

Jeden komentarz dla wpisu: “Oświetlenie nowoczesnego biura domowego – od naturalnego po zadaniowe

  • 26 listopada 2019 at 08:30
    Permalink

    Poszukuję dobrych i sprawdzonych firm, które wykonują schody drewniane na indywidualne zamówienie i według projektu. Chciałem kupić gotowe schody, ale żadne modele nie spełniają moich oczekiwań. Szukam doświadczonych fachowców, którzy naprawdę znają się na swojej pracy, mają krótkie terminy i zawsze dotrzymują ustaleń. Cena nie gra większej roli. Polecicie kogoś sprawdzonego?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.