Oświetlenie do przyczepki – widoczność zawsze w cenie

Odpowiednie oświetlenie ma kluczowe znaczenie ze względów bezpieczeństwa własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Zmniejsza ono ryzyko wystąpienia wypadku, gdyż pojazd jadący za przyczepką dzięki lampom będzie widział, iż coś znajduje się przed nim i będzie w stanie odpowiednio zwolnić, aby zapobiec kolizji.

Oświetlenie przyczepki – dobrowolne czy obowiązkowe?

Zastanawiając się nad tym czy oświetlenie przyczepki jest obowiązkowe warto spojrzeć do aktów prawnych, a konkretnie do rozporządzenia Ministra Infrastruktury dnia 31.12.2002 roku, w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia Dz. U. Nr 32 poz. 262 z dnia 26.02.2003 r., z późniejszymi zmianami, które głosi, iż aby legalnie przemieszczać się po polskich drogach należy mieć zamontowane światła do przyczepki. W ruchu drogowym najbardziej liczy się bezpieczeństwo i odpowiedzialność kierowców tak więc odpowiednie oświetlenie swojego pojazdu jest jednym z najważniejszych aspektów pojazdu, o który należy zadbać przed wyruszeniem w podróż.

Lampy ledowe do przyczepki – zalety

Wiedząc już, iż oświetlenie przyczepki jest obligatoryjne i rozważając jakiego typu lampy zamontować w swoim pojeździe, do głowy może przyjść pytanie o to jakiego rodzaju lampy należy zamontować. Lampy ledowe do przyczepki i ogólnie wszystkie lampy z diodami LED mają wiele zalet a jednymi z nich jest bardzo długa żywotność, która zapewnia, iż przez długi czas nie wystąpi konieczność ich wymiany. Kolejną zaletą, którą mają ledowe światła do przyczepki jest fakt, iż pobierają one dużo mniej energii niż zwykłe żarówki. Co więcej lampy takie są też bardzo odporne na wstrząsy, upadki czy inne uszkodzenia mechaniczne.

Lampy ledowe do przyczepki to nie jedyny rodzaj oświetlenia, który można znaleźć w sklepie internetowym Na Haku, bowiem w asortymencie znajdują się takie światła jak:

lampy tylne z kierunkowskazami oferowane w bardzo szerokim zakresie modeli i cen

lampy oświetlające tablice rejestracyjne

lampy specjalne m.in. przeciwmgielne oraz cofania

żarówki postojowe, pozycyjne z różnego rodzaju gwintami do wkręcania

lampy obrysowe w wielu kolorach (biały, żółty, czerwony) oraz rodzajach (boczne, wiszące, ukośne, długie proste, etc)

Oprócz tego w asortymencie można znaleźć także akcesoria takie jak:

odblaski m.in. trójkątne, żółte, białe, czerwone, podłużne oraz trójkąt ostrzegawczy

ramki do lamp m.in. boczne, narożne

wtyczki, przewody, gniazda, uszczelki

proste i spiralne o różnej długości i ilości żył

Światła do przyczepki w sklepie internetowym Na Haku

Wiedząc już jakiego rodzaju światła do przyczepki są niezbędne można rozpocząć poszukiwanie odpowiedniego sklepu, który zaoferuje szeroki wybór produktów najlepszej jakości, które spełniają wszystkie wymagania prawne i są możliwe do nabycia niezależnie od zasobności portfela. Wszelkiego rodzaju oświetlenie przyczepki w bardzo dobrych cenach znaleźć można na stronie: https://www.na-haku.eu/category/oswietlenie Sklep internetowy Na Haku oferuje nie tylko lampy ledowe do przyczepki, ale także inne niezbędne części.

Jeden komentarz dla wpisu: “Oświetlenie do przyczepki – widoczność zawsze w cenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.