Otwarcie firmy architektonicznej? Nie tak szybko! Czyli co można zrobić w drodze do spełnienia marzenia.

Uzyskanie statusu licencjonowanego architekta to długi, żmudny proces, wymagający od kandydata długich godzin zdobywania cennego doświadczenia jako stażysty przygotowującego się do egzaminu z egzaminu. Jednak wielu profesjonalnych architektów czeka jeszcze jeden ważny kamień milowy: otwarcie własnej firmy architektonicznej.

W sieci internetowej można znaleźć naprawdę szereg wskazówek dotyczących kariery dla młodych architektów, którzy chcą wykorzystać swoją ambicję, talent i ciężką pracę, aby pewnego dnia rozpocząć własną praktykę architektoniczną. Nie każda wskazówka dotyczy każdej sytuacji, ale uważamy, że spostrzeżenia, które znajdziesz w tym artykule są interesujące i przydatne i będziesz mógł dzięki nim pochwalić się takim dobytkiem, jak ten na stronie dominanta.pl.

Mądrze korzystaj ze swoich praktyk.

Pierwsza wskazówka pochodzi od tych udanych architektów, którzy spoglądają wstecz na swoje długie godziny pracy jako stażyści – i Ty wykorzystaj w pełni ten czas. Zdobycie jak najszerszego zakresu doświadczeń pomoże ci lepiej ugruntować się w swojej karierze. Warto wiedzieć, iż są różne sposoby zdobywania doświadczenia. Poświęcenie swojego czasu na to, by na przykład teraz pracować jako wolontariusz wypłaci Ci dywidendy później w postaci zwiększonych możliwości rozwoju zawodowego.

Znajdź mentora

Szukaj i doceniaj możliwości mentorskie w swojej karierze. Mentorzy mogą Ci pomóc w nauce o prawdziwym świecie projektowania architektonicznego i konstrukcji, których nigdy nie nauczysz się w szkole. Mentorzy i inne ważne modele do naśladowania mogą pomóc ci określić, które obszary praktyki architektonicznej chcesz realizować w przyszłości.

Mogą również prowadzić do znaczących kontaktów biznesowych, które mogą rozwinąć Twoją karierę. Jeśli chodzi o profesjonalną relację mentorską z doświadczonym praktykiem, nierzadko nawet dochodzi do takich sytuacji, że można odziedziczyć firmę mentora po jego przejściu na emeryturę. Nie zapomnij zwrócić pomocnej dłoni, gdy nadejdzie czas na to, by podzielić się swoimi umiejętnościami oraz wglądem do nowo przybyłej generacji architektów.

Zbuduj dom

Zbudować dom? Naprawdę? Tak! Zajęcia w najlepszych programach architektonicznych przygotowują Cię do pracy z firmami budowlanymi. Jednak w rzeczywistości nie ma to jak zdobywanie doświadczenia pod okiem solidnego wykonawcy, aby dowiadywać się z pierwszej ręki o szczegółach budowy w rzeczywistych sytuacjach. Możesz odkryć, że masz skłonność do projektowania rezydencji – jeśli tak, nawiązanie relacji z twórcą na wczesnym etapie kariery może być bardzo korzystne. Chcesz się więcej dowiedzieć przed podjęciem współpracy z kontrahentem? Dlaczego nie pomóc w budowie domu jako wolontariusz?

Zaprojektuj i zbuduj własne meble.

Dla wielu odnoszących sukcesy architektów projektowanie mebli jest trwającą przez całe życie obsesją. Na długo zanim otrzymasz swoją pierwszą prowizję od projektu, będziesz mógł tworzyć projekty mebli do swojego portfolio – z twoim nazwiskiem – które mogą zapewnić ci przewagę konkurencyjną w promowaniu twoich umiejętności projektowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.