Otwarcie własnej kawiarni? Z dobrym kredytem i pomysłem – to możliwe!

Posiadanie dobrze prosperującej kawiarni jest możliwe – kluczem jest dokładne i sprytne planowanie. Ten przewodnik przeprowadzi Cię przez podstawowy proces planowania nowej kawiarni – i wskaże kroki potrzebne do jej otwarcia.

Jak założyć kawiarnię?

Jeśli myślisz o założeniu własnej kawiarni, musisz wziąć pod uwagę kilka kwestii. Oprócz planu biznesowego i opcji zdecydowania jaki najtańszy kredyt gotówkowy w www.lowcakredytow.pl wybrać – które praktycznie każda firma będzie musiała rozważyć, uruchomienie kawiarni ma wiele unikalnych wyzwań, które trzeba będzie pokonać.

Zła wiadomość jest taka, że nie ma jednej ogólnej ścieżki, którą należy podążać przy rozpoczynaniu kawiarni, ale raczej kilka kroków, które będą wymagały czasu. Dobrą wiadomością jest to, że dokładne planowanie na wczesnych etapach uruchamiania firmy pomoże w przyszłości umocnić sukces twojej kawiarni.

Przemysł kawiarniany

LAVAZZA CREMA E GUSTOPrzy każdym uruchomieniu firmy pomocne może być zdobycie wiedzy na temat branży, zanim zaczniesz angażować się w kawiarnie. Wiedza ta może być szczególnie ważna dla długofalowego sukcesu. Kawiarnie zazwyczaj należą do kategorii znajdujących się w przekroju gastronomicznym i hotelarskim – a ten tak zwany “rynek kawiarniany” rośnie osiem razy szybciej w Polsce niż ogólna gospodarka. Jak sugerują podawane w wielu zestawieniach liczby, branża ta jest żywa i obiecująca.

Mimo iż rynek jest zdominowany przez duże marki – takie jak Costa Coffee czy Starbucks – liczba mniejszych, niezależnych kawiarni również wzrosła w ciągu ostatnich pięciu lat, ponieważ opinia publiczna staje się coraz bardziej świadoma ekonomicznego zrównoważenia i znaczenia wspierania lokalnych firm. Jednak mimo tych wszystkich perspektyw cały czas należy pamiętać, że to nie gwarantuje automatycznie sukcesu.

Koncepcje kawiarni

Wraz z rosnącą popularnością zarówno kawiarni „na wynos”, jak i kawiarni typu „pogaduchy z koleżanką przy kawie i ciastku”, nastąpił w naturalny sposób dalszy wzrost liczby startupów, co doprowadziło do stosunkowo dużego rynku. W kontekście dużych sieciowych kawiarni, które trzymają rynek na konkurencyjnym poziom, plus dodając od tego stale rosnący napływ niezależnych i wyspecjalizowanych sklepów wypełniających niszę – w którym miejscu może się zmieścić nowa kawiarnia?

Klucz tkwi w koncepcji

Coraz bardziej rywalizująca konkurencja jest nieodłącznym elementem sukcesu. Nowoczesne kawiarnie muszą być czymś więcej niż miejscem, gdzie można napić się gorącego napoju, aby zachęcić klientów do wybrania właśnie tego, a nie innego miejsca. Całe szczęście, istnieje wiele sposobów, dzięki którym możesz dodać coś wyjątkowego do swojej kawiarni np. wybór motywu swojej kawiarni dodaje czynnik nowości, który może uchwycić ciekawość klienta. Wszystko od rockowej kawiarenki po kawiarnię inspirowaną klimatem retro może odnieść sukces – o ile Twój motyw jest wyjątkowy.

Na tym etapie musisz również wziąć pod uwagę logistykę faktycznego prowadzenia kawiarni, na przykład:

• Czy Twoja kawiarnia będzie podawać jedzenie, czy też będzie kierowana przede wszystkim z napojami?
• Czy zaoferujesz obsługę przy stoliku czy klienci będą zamawiać w kasie?
• Czy Twoja usługa będzie dostępna w stylu na wynos, przy stole lub w obu?

Są to wszystkie ważne elementy, o których należy pamiętać podczas całego procesu rozruchu, ponieważ będą miały wpływ na zalety twojej kawiarni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.