Otwieramy biuro nieruchomości – kilka słów o wstępnych wymaganiach

Biuro nieruchomości to dobry pomysł na biznes praktycznie w każdym mniejszym czy większym mieście. Rynek nieruchomości nieustannie się zmienia, ciągle pojawiają się oferty kupna, sprzedaży czy wynajmu. Wiele osób nie chce załatwiać formalności na własną rękę i chętnie korzystają z oferty biur nieruchomości nawet pomimo to, że muszą za te usługi czasem całkiem słono zapłacić.

Biuro nieruchomości jest sposobem na biznes, ale przede wszystkim dla tych osób, które doskonale znają rynek, a przy tym mają odpowiednie wykształcenie, doświadczenie oraz wszelkie niezbędne pozwolenia. Pośrednicy nieruchomości działają bowiem na podstawie konkretnych przepisów, posiadają licencję, są zrzeszeni w ogólnopolskich federacjach. To ważne także z punktu widzenia potencjalnych klientów – mogą oni bowiem sobie sprawdzić, czy dany pośrednik legitymujący się konkretnym numerem licencji, faktycznie ma uprawnienia, doświadczenia i można mu zaufać.

Dobra lokalizacja to połowa sukcesu

Aby otworzyć biuro nieruchomości trzeba przede wszystkim mieć odpowiednią lokalizację. Początkowo nie muszą to być mocno rozbudowane pomieszczenia o dużej powierzchni. Najczęściej właściciele biur nieruchomości decydują się na mieszkania znajdujące się w budynkach wielorodzinnych na parterze. Ich wynajem nie jest drogi w porównaniu do podobnych powierzchni, ale w budynkach typowo biurowych. Co więcej, takie biuro można sobie urządzić indywidualnie, w zależności od potrzeb. Poza lokalizacją potrzebny jest jeszcze podstawowy sprzęt biurowy, odpowiednia reklama i można startować z działalnością. Nie jest potrzebny żadne wielki kapitał początkowy, firma nie potrzebuje bowiem żadnych środków na działania produkcyjne, kupno materiałów czy inne wydatki, które związane są z branżą produkcyjną. Usługi polegające na pośrednictwie nieruchomości zdecydowanie są pod tym względem mniej skomplikowane.

Dobrze poznaj lokalny rynek nieruchomości

Osoba, która prowadzi biuro nieruchomości musi doskonale znać swój lokalny rynek, gdyż będzie działać przede wszystkim na nim. Musi wiedzieć również, jakie są aktualne przepisy prawne związane z obrotem nieruchomościami. Codziennie przecież będzie musiała informować klientów między innymi o tym, czym jest podatek od wynajmu mieszkania, jakie są rodzaje umów między właścicielami a wynajmującymi, jak bezpiecznie sprzedać mieszkanie i wiele innych. Zmieniające się przepisy warto śledzić na bieżąco i stale być na czasie. A bywa to trudne – przepisy w różnych ustawach zmieniają się dosyć często, czasem wchodzą w życie bez większego szumu medialnego. Zdarza się więc, że niektóre zmiany można po prostu przegapić. Dobry pośrednik nieruchomości musi być ze wszystkim na bieżąco i musi świadczyć usługi na wysokim poziomie. Rynek nieruchomości jest niezwykle trudny i ma wymagających klientów. Dobre biuro nieruchomości z pewnością szybko zdobędzie odpowiednią renomę, jeśli jednak nie będzie przykładało się do powierzonych zadań, z pewnością nie będzie miało zbyt wielu klientów.

Dowiedz się również więcej na temat tego czym jest podatek od wynajmu mieszkania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.