Otwieramy klinikę medycyny estetycznej – jakie koszty na start?

Klinika medycyny estetycznej to dobry pomysł na biznes w czasach, gdy moda na dbanie o urodę nieustannie rośnie w siłę. Zanim jednak rozpoczniemy działalność, trzeba policzyć koszty początkowe. A te będą dosyć spore zarówno w dużym mieście, jak i wtedy, gdy będziemy otwierać klinikę w niewielkiej miejscowości.

Aby otworzyć klinikę medycyny estetycznej, trzeba mieć przede wszystkim odpowiednie uprawnienia i umiejętności, które pozwalają na wykonywanie zawodu kosmetologa czy lekarza medycyny estetycznej. Można również tych kwalifikacji nie mieć, wtedy jednak trzeba liczyć się z tym, że konieczne będzie zatrudnienie wykwalifikowanego personelu. Zanim w ogóle zabierzemy się za otwieranie kliniki, warto stworzyć solidny i szczegółowy biznesplan, w którym znajdą się wszystkie aspekty przyszłej działalności. Trzeba wziąć pod uwagę rodzaj zabiegów, koszty działalności, ilość zatrudnionych osób, a także lokalizację, planowane przychody i koszty, sposoby reklamy i promocji firmy. Im dokładniej zaplanujemy biznes, tym łatwiej będzie wcielić w życie wszystkie punkty biznesplanu. Dokument ten na pewno przyda się także wtedy, gdy będziemy chcieli sięgnąć po kredyt czy inne formy finansowania inwestycji.

Dobra lokalizacja, odpowiednie wyposażenie

Największe koszty na starcie prowadzenia kliniki związane są ze znalezieniem właściwej siedziby, a także wyposażeniem w odpowiedni sprzęt medyczny oraz urządzenia do przeprowadzania zabiegów. Jeśli chodzi o lokalizację, klinika powinna mieć przede wszystkim dobry dojazd, miejsca parkingowe, a także dobre sąsiedztwo. Raczej nie sprawdzi się klinika w kiepskiej okolicy, która nie kojarzy się z elegancją czy prestiżem. Warto zadbać o remont wnętrz, odpowiednie ich wyposażenie w eleganckie meble, stylowe dodatki, dobre oświetlenie. Pierwsze wrażenie w takim miejscu buduje się już od wejścia – klient od przekroczenia progu kliniki powinien czuć, że jest w prestiżowym, renomowanym miejscu o wysokich standardach usług. Kolejnym wydatkiem będzie wyposażenie gabinetów zabiegowych w urządzenia, sprzęt oraz akcesoria do wykonywania poszczególnych zabiegów. Inwestycja na pewno będzie spora – na starcie koszty otwarcia dobrej kliniki medycyny estetycznej to co najmniej kilkaset tysięcy złotych. Jeśli nie mamy zbyt dużych środków, dobrze jest zacząć od kilku urządzeń i mniejszej ilości gabinetów, a dopiero później rozwijać działalność i poszerzać ofertę.

Dobra oferta zabiegów

Profesjonalna liposukcja podbródka warszawa, zabiegi osoczem bogato płytkowym, kwas hialuronowy czy zabiegi odmładzające na ciało – lista usług, jakich w gabinetach medycyny estetycznej poszukują klienci jest naprawdę długa. Warto więc zrobić badanie rynku i sprawdzić, na jakie zabiegi jest obecnie największe zapotrzebowanie i które są najbardziej poszukiwane. Jeśli właśnie takie zabiegi znajdą się w ofercie nowo powstałej kliniki, można mieć pewność, że bardzo szybko działalność stanie się popularna na lokalnym rynku tego rodzaju usług. Oczywiście, pod warunkiem, że klinika faktycznie będzie świadczyła usługi na najwyższym poziomie i według najlepszych standardów. Klienci bardzo szybko weryfikują, czy faktycznie mają do czynienia ze specjalistami, czy klinika nastawiona jest jedynie na zysk, a dbałość o świetnej jakości usługi jest dopiero na drugim miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.