Otwierasz biznes? Skorzystaj ze wsparcia finansowego na starcie

Prowadzenie własnej firmy jest marzeniem sporej liczby przeciętnych pracowników. Choć same procedury związane z rejestracją własnej działalności nie są trudne, jednak sama organizacja firmy i jej działalności może przysporzyć nieco obowiązków. Sprawdźmy więc, jak wyglądają formalności związane z rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej, a zwłaszcza kwestie związane z pozyskaniem gotówki na „rozkręcenie” własnego biznesu. Oprócz własnych oszczędności można postarać się o pozyskanie dodatkowych środków, sprawdźmy więc jak to zrobić.

Pieniądze z Unii

Podstawowym źródłem pozyskania dofinansowania na prowadzenie własnej działalności jest pozyskanie pieniędzy z tzw. „funduszy unijnych”. Aby podnieść swoje szanse na otrzymanie gotówki na własną działalność, należy w pierwszej kolejności znaleźć dostępne projekty unijne, które można znaleźć chociażby na stronie Urzędu Pracy. Aby przystąpić do takiego projektu należy spełniać kilka warunków, min. posiadać do 25 lat, posiadać status osoby bezrobotnej lub nieaktywnej zawodowo, a także nie prowadzić działalności w ciągu ostatnich 12 miesięcy od daty złożenia wniosku. Są to ogólne wytyczne, bowiem każdy projekt jest skierowany do innej grupy zawodowej, na przykład aktywizującej osoby po 50. roku życia. W czasie całego projektu należy przygotować się na rozbudowaną dokumentację- urzędnicy mogą prosić o szereg dokumentów związanych z samą procedurą. Po złożeniu wniosku należy czekać na decyzję, a po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku należy przygotować się do napisania biznesplanu, odbycia szkoleń oraz realizację dalszych procedur.

Gdzie uzyskać informacje?

Same procedury związane z wnioskowaniem o dotację na założenie własnej firmy są dość czasochłonne, dlatego też warto udać się do instytucji, które zajmują się przyznawaniem dotacji. W celu uzyskania szczegółowych informacji odnośnie dofinansowania należy zwrócić się do wybranej z placówek udzielających wsparcie w ramach programu 6.2. Oprócz tego informacje można znaleźć w Wojewódzkich Urzędach Pracy. Szukając programów dofinansowań należy nastawić się na pierwszy kwartał roku, kiedy na rynku pojawiają się dofinansowania.

Zanim pomyślimy o dofinansowaniu

Dofinansowanie jest atrakcyjną formą zastrzyku gotówki, bo taka forma dofinansowania jest bezzwrotna, pod warunkiem spełnienia kilku warunków, a jednym z nich jest utrzymanie przedsiębiorstwa na rynku przez 12 miesięcy. Zanim więc podejmiemy decyzję o wnioskowaniu o dofinansowanie, sprawdźmy dostępne projekty dofinansowania i sprawdźmy, który projekt umożliwi nam zdobycie gotówki na start. Kiedy w naszej głowie pojawi się myśl o poszukiwaniu dofinansowań, warto jest rozeznać się w szczegółach i poznać warunki pomocy jeszcze przed złożeniem oficjalnego wniosku. Pomoże to usprawnić wszystkie formalności związane z uzyskaniem dofinansowań. Jest jeszcze jedna bardzo ważna informacja- nie wszystkie branże mogą liczyć na uzyskanie dodatkowych pieniędzy na start, a w niektórych przypadkach o dofinansowanie mogą się starać także już działające przedsiębiorstwa.

Więcej informacji o pieniądzach na portalu http://www.e-bs.pl

2 komentarz dla wpisu: “Otwierasz biznes? Skorzystaj ze wsparcia finansowego na starcie

 • 2 marca 2017 at 09:32
  Permalink

  Dzięki za ten artykuł. Właśnie się rozbudowujemy i na pewno takie porady się przydadzą. Kupujemy teraz cegły wienerberger i kto wie? Może weźmiemy je właśnie na kredyt :) Sporo tego.

  Odpowiedz
 • 8 października 2019 at 06:32
  Permalink

  Jeśli szukacie dobrej i sprawdzonej wiedzy o kryptowalutach, polecam https://www.kryptoporadnik.pl/mapa-strony/. Znalazłem tę stronę całkiem niedawno, ale zostałem na dłużej. W odróżnieniu od innych stron o tej tematyce, ta jest wyjątkowo jasna, przejrzysta, wygodna w obsłudze. Poza ogromną bazą wiedzy na stronie można znaleźć aktualne kursy wielu najbardziej znanych walut, dzięki czemu o wiele łatwiej jest podejmować dobre decyzje inwestycyjne.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.