Otwierasz dom dziennego pobytu dla seniora? Oszacuj wydatki

Otarcie domu dziennego pobytu dla seniora to ciekawa i dobra inwestycja, pod warunkiem, że zadbamy o właściwą lokalizację, ciekawą ofertę, a także o wysokie standardy opieki i zajęć dla osób starszych. Zanim zdecydujesz się na założenie tego rodzaju biznesu, dobrze jest jednak najpierw oszacować wydatki – zarówno te początkowe, jak i te późniejsze, które będą związane z codziennym funkcjonowaniem ośrodka.

Dom dziennego pobytu dla seniorów to z pewnością pod wieloma względami dużo łatwiejsza inwestycja niż dom całodobowy, który zapewnia seniorom opiekę przez 24 godziny na dobę. Nie oznacza to jednak, że nie musi być on dokładnie zaplanowany z uwzględnieniem specyfiki działalności i dopasowania oferty do indywidualnych potrzeb seniorów. Pamiętajmy o dobrym biznesplanie, który przyda się w sytuacji, gdy na otarcie działalności będziemy poszukiwać dotacji czy kredytu bankowego. Od czego zacząć oszacowanie wydatków związanych z domem dziennego pobytu dla seniora?

Dobre warunki lokalowe i bytowe

Przede wszystkim, na dom dziennego pobytu dla osób starszych musimy mieć właściwą lokalizację. Najlepiej, aby to było miejsce położone z dala od centrum miasta, w pobliżu natury, ze sporym terenem zielonym lub w pobliżu lasu czy parku. Dzięki temu seniorzy będą mogli spędzać czas nie tylko w obiekcie, ale również na świeżym powietrzu, co ma ogromny wpływ na zdrowie, kondycję i dobre samopoczucie. Potem trzeba się zastanowić, czy dom będzie naszą własnością czy może będziemy go wynajmować czy dzierżawić. W przypadku dziennych domów pomocy, konieczne jest również zapewnienie seniorom dowozu z miejsca zamieszkania i z powrotem do miejsca zamieszkania po zakończonym dniu pobytu. Warto zadbać o dobrze przygotowaną i wyposażoną kuchnię lub nawiązać współpracę z firmą cateringową, która zadba o dobry poziom wyżywienia. W domu dziennego pobytu ważna jest również kadra opiekunów i osób, które na co dzień będą spędzały z seniorami czas. Chodzi o to, by dom dziennego pobytu był miejscem tętniącym życiem, ciekawym, kreatywnym, pozwalającym na odkrywanie nowych pasji i aktywne spędzanie wolnego czasu.

Jak znaleźć dobry dom dla seniora?

Seniorzy bywają w różnej kondycji zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Trzeba zadbać o to, by w domu opieki mieli zapewnioną fachową pomoc, ale również mogli się rozwijać bądź utrzymywać w dobrej kondycji. Na www.demencjastarcza.pl można znaleźć sporo informacji na temat tego, jakie są potrzeby osób starszych, jak zadbać o to, by zmiany zachodzące w ich ciałach czy umysłach przebiegały jak najwolniej. Jesień życia może być ciekawym i pełnym aktywności czasem. Niekoniecznie musi oznaczać jedynie siedzenie w fotelu przed telewizorem i całkowita stagnację. W poszukiwaniu domu opieki dla kogoś bliskiego, skupmy się przede wszystkim na przeanalizowaniu co najmniej kilku różnych ofert, zwracając uwagę na wszystko, co jest ważne, jeśli chodzi o wysoki standard. Sprawdźmy lokalizację, wyposażenie domu, a także kadrę opiekunów oraz rodzaj zajęć, jakie są organizowane dla osób starszych. Warto też kierować się opiniami innych osób – są zdecydowanie bardziej miarodajne niż reklamy domów opieki, jakie możemy znaleźć w gazetach czy w wirtualnej przestrzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.