Chcesz pozbyć się owłosienia z twarzy? Mamy na to mnóstwo sposobów!

Jeśli nie jesteś fanką włosów na twarzy, nie martw się! Istnieje wiele technik, dzięki którym możesz pozbyć się ich.

Spróbuj pincety.

Pęseta to tani i skuteczny sposób na usunięcie włosów z dowolnego miejsca na twarzy. Głównymi wadami jest to, że to rozwiązanie jest to czasochłonne i nieco bolesne, szczególnie w obszarach wrażliwych.

A może depilator?

Depilator do twarzy to urządzenie, którego cena zwykle nie jest wygórowana, a jego działanie polega na wyciągnięciu wielu włosów jednocześnie. Chociaż jest skuteczny, szybki i stosunkowo niedrogi, może być bolesny przy pierwszych kilku zastosowaniach. Jednak, podobnie jak podczas woskowania, ból zmniejsza się wraz z upływem czasu, gdy przyzwyczajasz się do doznania.

Spróbuj farbować włosy.

Często nazywane jest to „wybielaniem”, jest to praktyka polegająca na farbowaniu włosów na taki sam lub podobny kolor do odcienia skóry. To sprawia, że jest mniej zauważalny. Wybór koloru zależy od odcienia skóry i często można kupić specjalne zestawy do twarzy.

Wypróbuj chemiczną depilację.

Chodzi o jeden z wielu kremów, balsamów i podobnych produktów, które wykorzystują proces chemiczny do „stopienia” włosów. Są tanie, łatwe w użyciu i ogólnie bezbolesne. Mogą jednak powodować oparzenia chemiczne, jeśli są stosowane nieprawidłowo, a efekty trwają zwykle tylko tydzień.

Spróbuj woskować.

Woskowanie to jeden z najczęstszych sposobów usuwania owłosienia na twarzy. Koszt zabiegu będzie zależeć od tego, jaką część twarzy woskowałeś, ale ogólnie nie jest on zbyt drogi. Efekty zwykle utrzymują się przez kilka tygodni, ale procedura jest bolesna. Może również powodować wrastanie włosów.

Spróbuj tego…

Ból woskowania i koszt depilatora nie dla Ciebie? Nawlekanie jest łatwym sposobem na usunięcie włosów z brwi, warg lub ogólnie twarzy. Ta metoda jest łatwa do nauczenia, łatwa do zrobienia, stosunkowo bezbolesna i nie wymaga żadnych narzędzi. Wszystko czego potrzebujesz to trochę sznurka! Możesz także wejść do salonu, gdzie możesz profesjonalnie nawlec na nitkę cebulki, ale tylko jeśli naprawdę tego chcesz…

Spróbuj przyciąć.

Jeśli martwisz się o brwi bardziej niż inne włosy na twarzy, rozważ przycinanie włosów zamiast ich usuwania. Przycinanie brwi może sprawić, że będą wyglądać na mniej grube i ciemniejsze, a robienie tego w domu jest łatwe i tanie.

Staraj golić się oszczędnie.

Oczywiście możesz także ogolić włosy, które Ci przeszkadzają. Chociaż nie jest prawdą, że golenie sprawi, że włosy odrastają grubsze lub ciemniejsze, golenie często powoduje guzy i najprawdopodobniej powoduje wrastanie włosów, dlatego używaj golenia oszczędnie lub z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności.

Rozważ depilację laserową.

Proces ten wykorzystuje impulsy świetlne, aby zniszczyć korzeń włosów. Nie usuwa włosów automatycznie, ale z czasem powoduje ich wypadanie. Działa najlepiej dla osób o ciemnych włosach i jasnej skórze, a uzyskanie go w przeciwnym razie jest bardzo trudne lub niemożliwe. Kosztuje kilkaset złotych, a poprawki będą potrzebne raz w roku. Jednak znacznie zmniejsza widoczność włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.