Pakowanie przesyłek – o czym musisz pamiętać wysyłając towar do klientów?

Chcesz prowadzić najlepszy sklep internetowy? Sprawdź, o czym powinieneś pamiętać, zanim nadasz towar do swojego klienta!

Wydawać by się mogło, że wygląd opakowania nie ma znaczenia, liczy się przecież jego zawartość – czyli wysokiej jakości towar. Nic bardziej mylnego, klient ocenia otrzymaną przesyłkę po jej wyglądzie zewnętrznym. Dopiero później otwiera i sprawdza zawartość. Na co więc powinieneś zwrócić uwagę, by przesyłka wyglądała atrakcyjnie w oczach klienta? Sprawdzamy!

Odpowiedni wybór opakowania

Przede wszystkim musisz wybrać odpowiednie opakowanie do towaru. W przypadku małych przesyłek świetnie sprawdzą się koperty bąbelkowe. Warto dowiedzieć, że dostępne są one w różnej wielkości, więc bez trudności da się dostosować ich rozmiar do towaru. Poza tym, jeśli chcesz zaskoczyć klienta nietuzinkowym opakowanie, możesz rozważyć wykorzystanie spersonalizowanych kopert bąbelkowych, np. logo firmy na kolorowym tle. Przy większych przesyłkach konieczne będzie wykorzystanie kartonów. W tym przypadku również masz całkiem szerokie pole do popisu, ponieważ producenci oferują różnego typu kartony, niektóre z nich nie wymagają użycia taśmy, więc z pewnością na tle innych będą ładniej się prezentować.
Torby foliowe z nadrukiem również stanowią ciekawą alternatywę dla opakowania wysyłanego towaru. Na pewno warto z nich skorzystać, gdy w grę wchodzi wysyłka w niedalekiej odległości. Niezależnie od tego, na jaką formę opakowania się zdecydujesz, pamiętaj, by były one odpowiednio dobrane pod względem wielkości towaru. Poza tym stawiaj tylko na jakościowe produkty, ponieważ to gwarantuje, że nie uszkodzą się w trakcie transportu.

Zabezpieczenie towaru

Sam wybór opakowania to połowa sukcesu. Musisz jeszcze zastanowić się, w jaki sposób zabezpieczyć swoje produkty, by nie uległy uszkodzeniu w transporcie. Całe szczęście z tym również nie powinieneś mieć większego problemu, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele różnego typu akcesoriów, które z powodzeniem możesz wykorzystać przy pakowaniu. Pierwszą propozycją są folie bąbelkowe, których wnętrza są wypełnione powietrzem i stanowią amortyzację przed upadkiem i uszkodzeniem. Poza tym specjalnie z myślą o wysyłce udostępniono wypełniacze ze styropianu, pianki etc., które pozwalają zabezpieczyć i unieruchomić towar. Dzięki temu można mieć pewność, że dotrą one do klientów w idealnym stanie.

Przekazanie do wysyłki

Towar do wysyłki przekazuj tylko profesjonalnym dostawcom. Mimo że na rynku działa wiele firm kurierskich i transportowych, to niestety nie wszystkie z nich są godne zaufania. Dlaczego? Przede wszystkim nie dbają o przewożone towary. Jeśli coś się uszkodzi w czasie transportu, to nigdy nie przyznają się do winy, lecz odpowiedzialnością obarczą nadającego przesyłkę. To sprawia, że klient wyrabia sobie złe zdanie o sprzedawcy i nie chce więcej mieć z nim do czynienia. Aby uniknąć tego typu sytuacji, zawsze warto zrobić mare rozeznanie w branży. Sprawdzić opinie w sieci o firmach transportowych i dopiero później wybrać taką, która zapewni najwyższą jakość usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.