Palenisko ogrodowe – jak korzystać z niego w bezpieczny sposób?

Kominek zewnętrzny może być mile widzianym dodatkiem do każdego podwórka. W te chłodne letnie noce jest niewiele rzeczy relaksujących bardziej niż rozgrzewanie palców u stóp przy zachęcającym ogniu.

Ale, podobnie jak w domu, kominki na zewnątrz lub paleniska ogrodowe mogą stwarzać własne niebezpieczeństwa. Dlatego ważne jest, abyśmy wiedzieli, jak najlepiej chronić naszą rodzinę i mienie podczas korzystania z naszych kominków na zewnątrz.

Oto kilka wskazówek, jak zachować bezpieczeństwo przy takim palenisku:

  • Trzymaj wodę blisko siebie podczas rozpalania ogniska. Dwa pełne wiadra wody do gaszenia ognia powinny wystarczyć. Przygotuj również wąż i użyj go w razie potrzeby.
  • Podkładka ogniowa może być bardzo pomocna przy umieszczaniu pod przenośnym kominkiem. Kominki stałe należy instalować na cegle, kamieniu lub płycie betonowej.
  • Nie pal w kominku plastików, impregnowanego drewna ani innych śmieci. Uwalniają toksyczne gazy, które są niebezpieczne nawet na zewnątrz.
  • Kominki zewnętrzne również wymagają regularnej konserwacji! Pamiętaj, aby wyczyścić urządzenie, aby uniknąć przedwczesnego rdzewienia i innych problemów.
  • Nigdy nie instaluj zewnętrznego kominka na gołym drewnie.
  • Trzymaj kominek co najmniej 10 metrów od domu i innych otaczających budynków.
  • Upewnij się także, czy w pobliżu nie ma wiszących gałęzi, gałęzi ani krzewów.
  • Dodatkowe drewno opałowe należy przechowywać co najmniej kilka metrów od otwartego ognia. Aby utrzymać bezpieczne oparzenie, dodawaj więcej paliwa w razie potrzeby.

Jeśli potrzebujesz dalszej pomocy w utrzymywaniu bezpiecznego i kontrolowanego paleniska na zewnątrz, poproś jednego z techników specjalizujących się w tym temacie o pomoc przy następnym serwisowaniu Twojego domu. Tacy specjaliści oferują nie tylko instalację i konserwację kominka na zewnątrz, ale także zapewniają swoim klientom bezpieczne spalanie.

Kominek ogrodowy jest jedną z najbardziej pożądanych funkcji, gdy właściciele domów projektują lub aktualizują swoje mieszkania na zewnątrz. Rosnąca popularność palenisk ogrodowych nie jest zaskoczeniem, ponieważ ten atrakcyjny dodatek całkowicie zmienia atmosferę Twojego patio i tworzy przyjemne, ciepłe, bardziej intymne środowisko do zabawy.

Oczywiście za każdym razem, gdy wprowadzasz dodatek tego rodzaju do swojej nieruchomości, tak naprawdę zwiększasz ryzyko niechcianych pożarów lub obrażeń, ale można to w dużej mierze rozwiązać, przestrzegając prostych wskazówek bezpieczeństwa w celu ochrony ludzi, zwierząt i mienia.

Ten przewodnik bezpieczeństwa kominka ogrodowego może pomóc zmniejszyć ryzyko pożaru i obrażeń, a w szczególności odnosi się do wskazówek bezpieczeństwa dla zainstalowanych kominków zewnętrznych.

Przed zainstalowaniem kominka sprawdź swój lokalny organ zarządzający i stowarzyszenie właścicieli domów (jeśli dotyczy), aby upewnić się, że paleniska ogrodowe są dozwolone w Twoim miejscu zamieszkania i musisz dowiedzieć się więcej o rozporządzeniach regulujących ich instalację i użytkowanie.

Więcej na temat palenisk ogrodowych dowiesz się tutaj: improdukcja.pl .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.