Papierośnica czy eleganckie cygaro? Pomysł na wyszukany prezent dla współpracownika

Jeśli chcemy sprawić współpracownikowi czy kontrahentowi ciekawy i niebanalny prezent, to warto się zastanowić nad luksusową papierośnicą lub dobrym cygarem. Oczywiście tylko jeśli taka osoba pali. Co jest bardziej wyszukane i na co należy zwrócić uwagę?

Papierośnica – eleganckie etui na papierosy

Jeśli palimy papierosy i chcemy być przy tym eleganccy i szykowni, nie powinniśmy nosić przy sobie zwykłej paczki z papierosami. Znacznie lepiej jest przetrzymywać papierosy w specjalnej papierośnicy. I to jest też świetny pomysł na prezent. Współczesne papierośnice mogą być zarówno proste i eleganckie, jak i z różnymi wzorami. Oczywiście jeśli chcemy ją sprezentować komuś, z kim łączą nas relacje zawodowe, lepiej postawić na coś stonowanego. Ale możemy też papierośnice spersonalizować. Możemy więc wygrawerować imię takiej osoby lub jego inicjały. Współpracownik powinien docenić ten gest.

Oczywiście na rynku jest bardzo wiele rodzajów papierośnic. Są na przykład takie automatyczne, czyli ze sprężynującymi podajnikami. Zwłaszcza ostatnio popularne są modele ze wbudowanymi zapalniczkami żarowymi. Ale opcji jest znacznie więcej – są takie z wbudowanymi portami USB, dzięki którym możemy ładować wbudowane zapalniczki. Są też specjalne papierośnice dla kobiet, z designem, który będzie pasował do damskiej torebki. Najtańsze papierośnice można dostać już za kilkadziesiąt złotych, choć oczywiście jeśli kupujemy ją na prezent, to lepiej wybrać nieco bardziej ekskluzywny model. W takim przypadku ceny zaczynają się w okolicach 100 złotych, ale można i dostać takie za kilkaset złotych.

Eleganckie cygaro – prezent dla koneserów

Cygara od zawsze kojarzą się z luksusem (zobacz przykładowe cygara w sklepie http://www.trafika.pl/cygara-sklep). W przeciwieństwie do papierosów, powinniśmy je palić powoli, delektując się każdą chwilą. Jest całkiem sporo koneserów, którzy nie tylko lubią od czasu do czasu wypalić cygaro, ale też się na nich świetnie znają – potrafią rozróżnić poszczególne gatunki i mają swoje ulubione kraje pochodzenia. Jeśli właśnie taką osobą jest nasz współpracownik, to cygaro będzie świetnym pomysłem na prezent. Pierwszym pytaniem, które powinniśmy sobie zadać, jest to, czy lepiej kupić jedno naprawdę luksusowe cygaro czy może pudełko z zestawem. Jeśli nasz kontrahent jest autentycznym koneserem, który uwielbia cygara jak najlepszej jakości, to lepiej będzie kupić jedną sztukę, o ile będzie ono naprawdę rzadkie i ekskluzywne. Ceny takich pojedynczych, ekskluzywnych cygar, zaczynają się od 70 złotych w górę. Ale jeśli współpracownik nie jest wielkim fanem cygar, natomiast po prostu lubi sobie je zapalić dla relaksu, można mu podarować zestaw kilku sztuk. W tym przypadku duże znaczenie ma też opakowanie. Gustowne, drewniane pudełko sprawi, że prezent będzie postrzegany za jeszcze bardziej wyszukany i elegancki. Sporo takich zestawów ma załączoną wyrzynarkę do cygar, co dodatkowo może podnieść rangę naszego podarunku. Ceny zestawów z 4-5 cygarami zaczynają się od 70 złotych, ale oczywiście są takie zdecydowanie bardziej ekskluzywne. Na przykład firma Cohiba oferuje skrzynki 10 cygar z Kuby za około 1300 złotych.

Więc jeśli chcemy oferować prezent komuś, kto lubi delektować się dymem, mamy spore pole do popisu. Nieważne czy będzie to więc papierośnica czy rzadkie cygaro, warto dowiedzieć się co preferuje nasz współpracownik i dobrać dla niego idealny prezent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.