Kotły na pellety drzewne – poznaj ich zalety!

Wraz ze stałym wzrostem cen ropy i paliw kopalnych wielu właścicieli domów zaczęło szukać alternatywnych sposobów ogrzewania domów, które byłyby bardziej przyjazne dla budżetu. Jedną z coraz bardziej popularnych opcji jest inwestycja w kocioł na pellet drzewny, który można znaleźć tutaj – kotły Pleszew https://www.kotly-bialek.pl/. Ogrzewanie pelletem drzewnym to nowe i nowoczesne rozwiązanie, a dodatkową zaletą jest to, że pozwalają na umieszczeniu w domu dekoracyjnych pieców i kotłów.

Tego rodzaju kotły na biomasę kosztują mniej niż większość typów kotłów na rynku, co stawia je jako zarówno energooszczędne, jak i opłacalne sposoby ogrzewania domu.

Podobnie jak w przypadku każdego systemu grzewczego, zalety i wady kotłów na biomasę są liczne, dlatego zbadaliśmy i przeanalizowaliśmy kilka recenzji kotłów na pellety drzewne. Kocioł taki jak kocioł na pellet drzewny jest świetną alternatywą na przykład dla:

  • kotłów gazowych,
  • elektrycznych kotłów dwufunkcyjnych,
  • kotłów olejowych.

Dlaczego jeszcze takie kotły powinny wzbudzić Twoje zainteresowanie?

Paliwo drzewne jest opłacalne. Pellety drzewne składają się z resztek drewna i są konkurencyjne ekonomicznie z innymi paliwami stosowanymi do ogrzewania. Ceny granulatu drzewnego są często stabilne, ponieważ nie zależą od czynników egzogennych, takich jak paliwa kopalne.

kondensatory elektrolitycznePellety drzewne mają niewielkie rozmiary, a kotły można zasilać za pomocą zautomatyzowanego systemu. Są łatwe do przechowywania i wytwarzają minimalną ilość popiołu.
Pellety drewniane są też przyjazne dla środowiska. Są zrównoważonym źródłem paliwa, a kotły na pellety drzewne są niskoemisyjnym systemem grzewczym – nie wytwarzają emisji dwutlenku węgla, który jak wiadomo jest szkodliwy dla środowiska. Ilość dwutlenku węgla emitowanego podczas procesu spalania jest równoważna ilości pochłoniętej podczas wzrostu drzew. Istnieją nawet dotacje na kocioł na biomasę, które pomogą wesprzeć Twoją inwestycję.

Kotły na pellety drzewne są energooszczędne. Wymagają minimalnego wkładu użytkownika, a większość kotłów ma system samoczyszczenia, o którym również warto powiedzieć w kategorii zalet tego rozwiązania.

Pellety drzewne są odnawialnym źródłem energii. Są wytwarzane z:

  • odpadów drzewnych
  • produktów ubocznych przerzedzania lasów.

Według badań i przeglądów kotłów na pellet drzewny, ogrzewanie na pellet drzewny pozostanie na czas nieokreślony jako odnawialne źródło energii, a sam system ogrzewania na pellet drzewny wspiera lokalne gospodarki. Większość zużytych pellet drzewnych produkuje się lokalnie, co oznacza, że zapewniają one miejscom pracy – jeszcze więcej miejsc pracy, co może prowadzić do niezależności energetycznej.

Czy takie kotły mają jakie wady?

Kotły na pellety drzewne wymagają częstej konserwacji. Nawet jeśli większość nowoczesnych kotłów posiada systemy samoczyszczące, wymiennik ciepła musi często być szczotkowany, aby uzyskać najwyższą sprawność roboczą. Ponadto pojemniki na popiół muszą być regularnie opróżniane i trzeba tego pilnować.

[TB]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.