Perspektywy dla fizjoterapeuty

Zawód fizjoterapeuty jest wymagający i nie należy do łatwych, mimo tego nie brakuje chętnych do jego wykonywania. Jakie są perspektywy dla fizjoterapeutów i jakie mają możliwości kierowania swoją karierą? Sprawdźmy.

Studia – i co dalej?

Po skończeniu fizjoterapii, która jest wykładana na uniwersytetach medycznych oraz akademiach wychowania fizycznego. Zdecydowana większość absolwentów tych kierunków nie kończy jednak edukacji na odebraniu dyplomu, lecz dokształcają się dalej na specjalistycznych kursach. Jakie perspektywy ma fizjoterapeuta i w jakich miejscach mogą podjąć pracę? Są to:

  • szpitale
  • hospicja
  • ośrodki rehabilitacji dla pacjentów neurologicznych oraz osób po wypadkach
  • prywatne gabinety

Zapotrzebowanie na usługi fizjoterapeuty stale rośnie, dlatego zawód ten jest uważany za zawód z przyszłością. Sytuacja demograficzna nie tylko polski, ale i całej europy sprawia, że jesteśmy społeczeństwem starzejącym się, przez co wykwalifikowana kadra zajmująca się opieką i rehabilitacją jest coraz bardziej potrzebna. Także osoby młode, pracujące w siedzący sposób i spędzające długie godziny przed komputerami w nienaturalnych pozycjach coraz częściej wymagają opieki fizjoterapeuty.

Może zagranica?

Jak wspomniano, cała Europa zmaga się z niedoborem wykwalifikowanej kadry medycznej; z tego powodu wielu fizjoterapeutów podejmuje pracę za granicą. W porównaniu do zatrudnienia w rodzimym kraju, praca fizjoterapeuty za granicą jest bardziej opłacalna, bo zarobki są znacząco wyższe. Państwa zachodnie zmagają się z na tyle znaczącym deficytem pracowników sektora medycznego, że ofiarują chętnym bardzo dogodne warunki pracy celem zachęcenia do jej podjęcia. Problemem bariery językowej jest również coraz mniej istotny – agencje pracy tymczasowej, które zajmują się rekrutacją pracowników personelu medycznego, jak np. http://www.ipfmedical.pl/ oferują również kursy językowe z ukierunkowaniem na specjalistyczne, medyczne słownictwo. Nie można zatem się dziwić sporej grupie fizjoterapeutów, którzy decydują się na pracę za granicą. Dobre warunki zawsze przyciągają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.