Pięć pomysłów na obchodzenie Walentynek w pracy

Walentynki to dzień, w którym wyrażamy swoje uczucia i staramy się, aby każdy czuł się jak najlepiej. Warto przenieść ten zwyczaj również do naszego biura. Dzięki temu uda się wzmocnić więzi i utrwalić relacje pomiędzy całym zespołem. Spędźmy to święto razem i w przyjemnej atmosferze. Oto przykładowe rozwiązania.

Słodki dodatek do kawy

Najczęściej w połowie naszego dyżuru lub zmiany robimy sobie kilkanaście minut przerwy na kawę. Najlepiej smakuje ona w towarzystwie, lecz w dniu Walentynek jej spożywanie może być jeszcze przyjemniejsze.

Męska część załogi może zorganizować drobną zbiórkę pieniędzy na zakup czekoladek, bombonierek i innych słodyczy, za którymi kobiety tak bardzo przepadają. Taki gest z pewnością docenią również pracowniczki, zazwyczaj unikające dodatkowych kalorii w obawie przed utratą linii. Jest to uniwersalny prezent, który idealnie sprawdzi się w trakcie przerwy od wykonywania obowiązków służbowych. Kto wie, może za rok to panie zorganizują swoim kolegom taki słodki poczęstunek?

Walentynkowe maile

W latach szkolnych wyznawaliśmy swoje uczucia poprzez kartki wrzucane do walentynkowej poczty i roznoszone po wszystkich salach. W pracy takie sposoby nie są praktykowane. Można jednak zrobić coś zupełnie innego.

Na stanowisku pracy zawsze znajduje się włączony komputer. Podczas naszych godzin pracy sprawdzamy pocztę elektroniczną co najmniej kilka razy. Zwykle są to wiadomości służbowe, lecz pomiędzy nimi może znaleźć się wyjątkowy mail w formie laurki, wraz ze specjalnymi życzeniami i dedykacją. Należy jednak liczyć się z utratą anonimowości. Nawet jeżeli nie podpiszemy naszej wiadomości imieniem, zawsze można zobaczyć, kto jest nadawcą i z jakiego adresu mailowego została wysłana.

To metoda przeznaczona dla tych, którzy w normalnych warunkach nie zdobyliby się na wyznanie swoich uczuć i sympatii.

Specjalne dekoracje

To rozwiązanie również możemy porównać do czasów szkolnych. Wówczas wykorzystywaliśmy kolorowe bloki techniczne, wycinaliśmy z nich serduszka i ozdabialiśmy nimi klasy, korytarze i salę gimnastyczną. W biurze mogłoby to zostać odebrane jako dziecinne zachowanie, jednak w każdym z nas tkwi cząstka dziecka. Zadbajmy o taki akcent w nieco innej formie.

O prezenty i niespodzianki walentynkowe najczęściej dbają mężczyźni, dlatego to oni powinni stawić się w pracy przed swoimi współpracowniczkami, aby udekorować ich biurka. Fajnym pomysłem jest postawienie wazonu z symboliczną czerwoną różą lub przypięcie balonów do krzesła. Można pokusić się również o wręczenie pluszaków lub lizaków w kształcie serc. Taki prezent spowoduje, że panie już od pierwszych minut pobytu w firmie będą zadowolone, a dobry nastrój będzie im się udzielał przez cały dzień.

Okazanie pomocy

Z reguły nie zauważamy na co dzień kiedy nasz współpracownik nie radzi sobie z jakimś zadaniem lub projektem. Jeśli zdążyliśmy uporać się już ze swoimi obowiązkami, a jest jeszcze za wcześnie na wyjście do domu, odłóżmy na bok przerwę na papierosa lub przeglądanie Facebooka, tylko pomóżmy koledze lub koleżance.

Okazywanie pomocy jest ważne każdego dnia, lecz w Walentynki może ono nabrać innego znaczenia. Praca przy wspólnym projekcie może zbliżyć oraz być początkiem bardzo przyjemnej i owocnej znajomości. Dlatego warto rozejrzeć się, czy ktoś nie może poradzić sobie z danym zleceniem.

Prezent od szefa

Nikt nie powiedział, że tylko pracownicy mają organizować dla siebie niespodzianki. Jeżeli mamy wyrozumiałego i dobrodusznego przełożonego, możemy liczyć na miły gest z jego strony.

Sposobów jest naprawdę wiele. Być może będzie to wręczenie drobnego upominku każdemu zatrudnionemu lub zaproszenie zespołu na wspólny poczęstunek. Jednak prawdopodobnie cała załoga najbardziej doceni możliwość wcześniejszego wyjścia do domu niż zwykle, np. o godzinę. Oczywiście może być to zastosowane, jeśli w trakcie zdążymy uporać się ze wszystkimi zadaniami i w żaden sposób nie zaburzy to ogólnego systemu pracy.

Pomysłodawcą artykułu jest strona ocen-wakacje.pl, na której możesz znaleźć ciekawe pomysły na spędzenie Święta Walentynek 14 lutego.

walentynki-14-02

Jeden komentarz dla wpisu: “Pięć pomysłów na obchodzenie Walentynek w pracy

  • 29 listopada 2017 at 19:03
    Permalink

    W ostatnie walentyki szef nas całkowicie zaskoczył i każda kobieta w firmie otrzymała niewielkie kolczyki srebrne z cyrkoniami i przepyszne ciastko. Zrobiło nam się bardzo miło – to taki ciepły i serdeczny gest ze strony szefostwa…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.