Pieczątki firmowe – wygodne rozwiązanie w twoim biurze

Pieczątka firmowa to akcesorium, które stosuje się w większości przedsiębiorstw, choć często robi się to automatycznie, nie zwracając właściwie uwagi na ten element. Niesłusznie, ponieważ jest on bardzo przydatny. Na pieczątce firmowej zmieścić się może całkiem sporo informacji, a tanie pieczątki ułatwią życie niejednego pracownika.

Pieczątki firmowe — więcej niż przydatne

Pieczątkę firmową ma większość przedsiębiorstw. Część jednak, szczególnie nowo powstających, rozważa sens zamówienia tego typu akcesorium. W końcu żyjemy w świecie, w którym coraz więcej dokumentacji ma formę cyfrową, faktury wysyłamy przez e-mail. Po co więc pieczątki tabelaryczne, kieszonkowe czy jakiekolwiek inne. Nie jest to do końca dobre podejście, ponieważ nadal wiele dokumentów drukujemy i podpisujemy. Pieczątki, niezależnie od tego, czy są to modele kieszonkowe, jakieś specjalne pieczątki, pieczątki wielokolorowe, stanowią dodatkowy elementy uwiarygodniający przygotowane przez nas pismo, wystawioną fakturę, potwierdzony odbiór itd. Podstawowe dane, jakie znajdują się na pieczątce, stanowią wraz z podpisem odpowiedniej osoby, kompletny zestaw potwierdzający prawdziwość konkretnego dokumentu.

Jakie korzyści przynosi pieczątka firmowa?

Pieczątki online są obecnie bardzo proste do zamówienia, atrakcyjna jest również ich cena, w naszym asortymencie znajdują się ponadto pieczątki różnego rodzaju. Mogą być one większe, mniejsze, mniej lub bardziej standardowe, w nietypowych kolorach, kształcie. Wszystko zależy zaś od tego, do czego posłużyć ma taka pieczątka.

 • Pieczątki to nośnik podstawowych informacji o firmie, który zwalnia z konieczności wpisywania ich w wielu miejscach. Możliwość umieszczenia stempla na kopercie zwalnia z konieczności wpisywania danych nadawcy, pieczątka na wielu dokumentach zastępuje druk (lub odręczny zapis) danych firmy. Właściwie każdy typ pieczątki firmowej ułatwia prowadzenie oficjalnej korespondencji firmowej, ponieważ w wielu sytuacjach ułatwia wprowadzanie danych.
 • Pieczątki zawierające adres siedziby, NIP, dane kontaktowe to także forma uwiarygodnienia działalności, osoby, która występuje w roli przedstawiciela firmy.
 • Pieczątki firmowe to także darmowa reklama. Jeśli postawisz na nieco większe wymiary odbicia, możesz umieścić więcej informacji. Nietypowa pieczątka z kolei będzie zwracać uwagę. W ten sposób nie tylko np. lepiej utrwalasz w odbiorcach nazwę firmy, ale na przykład jej logo, jeśli to zostanie w jakiejś formie umieszczone na pieczątce.
 • Pieczątka firmowa to oszczędność czasu. Często nie zdajemy sobie sprawy, ile godzin w tygodniu zajmuje osobom prowadzącym biuro, sekretariat, odpowiadającym za korespondencję wypisywanie wszelkiego rodzaju danych. Te firmowe mogą znaleźć się na kopertach i dokumentach w ciągu chwili, właśnie dzięki wykorzystaniu pieczątki.

Pieczątki kieszonkowe, standardowe, stemple — co wybrać?

Na początek kluczowe są wymiary odbicia, ponieważ one warunkują to, ile informacji możesz zmieścić na pieczątce. Wyróżniamy przede wszystkim trzy grupy pieczątek:

 • małą pieczątkę firmową 46×17 mm – zmieścisz tutaj informacje takie jak: nazwa firmy, imię i nazwisko właściciela, adres, NIP,
 • średnią pieczątkę 58×22 mm – oprócz podstawowych informacji możesz tutaj umieścić logo firmy,
 • dużą pieczątkę firmową posiadającą wymiary odbicia 68×29 mm lub 75×35 mm – to naprawdę spory stempel, który pozwala ci umieścić na pieczątce również informacje kontaktowe (telefon, e-mail oraz adres witryny internetowej).

Pieczątki firmowe

Najczęściej pieczątki mają czarny lub niebieski tusz, natomiast możesz się zdecydować również na bardziej wyrazisty, np. fioletowy kolor, który pomoże ci się wyróżnić. Najpopularniejsze są pieczątki automatyczne średniej wielkości, natomiast wybór jest znacznie szerszy. Oferta pieczątek jest na tyle duża, że bez większego problemu znajdziesz rozwiązanie spełniające twoje oczekiwania. Do wyboru są między innymi:

 • pieczątka imienna,
 • pieczątka kieszonkowa,
 • pieczątka metalowa — szkieletowa,
 • pieczątka kwadratowa,
 • pieczątka tabelaryczna,
 • pieczątka okrągła,
 • pieczątka numerator,
 • datownik,
 • stempel drewniany,
 • pieczątka z gotowym hasłem.

Masz możliwość zamówienia zarówno bardzo prostej, standardowej pieczątki, jak i oryginalnego, wyróżniającego się stempla. Dostępne rozwiązania znajdziesz m.in. na https://taniestemplowanie.pl/

Ile trwa i ile kosztuje wyrabianie pieczątek?

Zamówienie pieczątki firmowej online jest obecnie bardzo proste. Bez problemu możesz to zrobić z dowolnego miejsca, o dowolnej porze. Realizacja takiego zamówienia to 24 godziny. Nie musisz martwić się odbiorem — paczkę z gotowymi pieczątkami zamówisz pod wskazany adres do domu lub biura. Szybko, na czas, wygodnie, bez konieczności poszukiwania wykonawcy w pobliżu siedziby firmy. Koszt przygotowania pieczątki w dużej mierze zależy od jej wielkości i typu. Proste, klasyczne pieczątki kosztują kilkadziesiąt złotych. Przy bardziej zaawansowanych, nietypowych projektach pieczątek koszt ten oczywiście odpowiednio wzrośnie, natomiast nadal nie będzie on zbyt wysoki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.