Pielęgnacja skóry po tatuażu – jak powinna wyglądać?

Wykonanie tatuażu to decyzja praktycznie na całe życie, dlatego powinna być właściwie przemyślana pod każdym względem. Jeśli chcesz, aby tatuaż doskonale się prezentował, trzeba zadbać o właściwą pielęgnację skóry zarówno przed jego wykonaniem, jak i tuż po zabiegu. Dzięki temu szybciej się zregeneruje, a tusz zostanie w głębokich warstwach naskórka.

Wykonanie tatuażu trwa krócej lub dłużej w zależności od tego, jak duży on będzie, w jakim miejscu powstanie i jaki jest stopień jego skomplikowania. Od razu po zabiegu skóra zostanie zdezynfekowana, tatuator usunie wszystkie pozostałości wazeliny czy krwi, a następnie naklei na powierzchnię tatuażu specjalną folię. Folie przeznaczone do przykrywania tatuaży zachowują się jak druga skóra, są bardzo cienkie i rozciągliwe, idealnie przylegają do powierzchni skóry i dobrze się na niej trzymają. Co więcej, są również wodoodporne oraz hipoalergiczne, ale przepuszczają powietrze i pozwalają skórze oddychać. Taka folia powinna zostać na skórze przez co najmniej dwie doby po wykonaniu tatuażu.

Pielęgnacja skóry po tatuażu

Gdy nosić będziemy folię ochronną, możemy się bez przeszkód myć, gdyż ochroni nas ona przed wodą. Warto mieć świadomość, że pod skórą będą tworzyły się bąbelki z osoczem oraz z tuszem. Nie jest to nic niepokojącego i warto być przygotowanym na ten widok, który może czasem niepokoić nas pod względem tego, czy tatuaż faktycznie będzie dobrze wyglądał. Gdy upłyną dwa dni, można powoli odkleić folię, najlepiej pod strumieniem ciepłej wody. Od tego czasu skóra powinna być odsłonięta. Nie jest dobrym pomysłem owijanie jej zwykłą folią spożywczą, gdyż nie spełnia ona swojego zadania w tym zakresie. Skórę z tatuażem myjemy dwa razy dziennie wodą z dodatkiem delikatnych środków myjących. Dobrym rozwiązaniem będzie żel do higieny intymnej, który jest łagodny i zawiera delikatne substancje myjące i pielęgnujące. Ważne jest również natłuszczanie – tatuaż trzeba co 2-3 godziny smarować balsamami czy maściami, najlepiej z dodatkiem allantoiny czy pantenolu. W ciągu kilku dni po zabiegu nie należy pić alkoholu, który rozrzedza krew i może powodować krwawienia. A nadmierne krwawienia powodują ubytki we wzorze, gdyż tusz wraz z krwią może po prostu uciekać.

Zaufaj specjalistom od tatuażu

Aby mieć pewność, że tatuaż będzie efektowny, prawidłowo wykonany i naprawdę trwały, konieczne jest znalezienie takiego studia tatuażu, które ma doświadczenie, wiedzę i wykwalifikowanych specjalistów. Dobre studio tatuażu Szczecin na pewno ma tez stronę internetową, na której można zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa, a także bogatym portfolio. Przeglądając zdjęcia tatuaży możemy upewnić się, czy dany salon faktycznie spełni nasze oczekiwania odnośnie jakości. Podobnie, jak w przypadku tatuażu, ostrożność należy zachować w przypadku makijażu permanentnego. To również ozdoba trwała i na długo, nie powinna być robiona pod wpływem emocji czy w miejscu, które jest najtańsze. Dobry makijaż permanentny Szczecin nie musi być tani ani też salon nie musi posiadać szybkich wolnych terminów. Wręcz przeciwnie – im dłużej czekamy na miejsce, tym większą możemy mieć pewność, że mamy do czynienia z obleganymi specjalistami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.