Dlaczego warto otworzyć swój pierwszy rachunek maklerski?

Co zrobić ze swoimi oszczędnościami? To pytanie, które zadaje sobie praktycznie każdy. Zarówno osoby dotychczas korzystające z tradycyjnych produktów oszczędnościowych, jak grono próbujących szczęścia z funduszami inwestycyjnymi szukają alternatywy, która pozwoli co najmniej ochronić swój kapitał przed inflacją, a przy dobrych wiatrach również osiągnąć cele inwestycyjne. Na ratunek przychodzi konto maklerskie. Dlaczego warto je otworzyć?

Konto maklerskie to sposób na uwolnienie potencjału rynków finansowych

Być może kiedyś już zdaliśmy sobie sprawę, jak mały wpływ mamy na to, co dzieje się z naszymi oszczędnościami. Oczywiście robimy, co tylko możemy – otwieramy nowe, atrakcyjne konta oszczędnościowe, przerzucamy pieniądze z funduszu na fundusz inwestycyjny i wciąż główkujemy nad tym, dlaczego średnia stopa zwrotu nawet nie zbliża się do przerażającego poziomu inflacji.

Czy czas wziąć sprawy w swoje ręce? Jeśli taka myśl przeszła nam przez głowę, oznacza to, że faktycznie coś musimy ze swoimi pieniędzmi zrobić. Tylko tutaj pierwsza przeszkoda – jak? Co zrobić, by zacząć samodzielnie inwestować na giełdzie? By spróbować swoich sił w ETF, tak świetnie omawianych przez największe finansowe autorytety? Recepta jest prosta – otwórz rachunek maklerski, by uzyskać dostęp do tysięcy instrumentów finansowych, które być może w końcu zmienią bieg naszych dotychczasowych inwestycji. To oczywiście wiąże się z pewnym ryzykiem, ale pamiętajmy, że inwestycje samodzielne to praca, która w długim okresie i przy inwestycji czasu i energii opłaci się wielokrotnie.

Rachunek maklerski to wygoda inwestowania z domu

Nowoczesny model inwestowania zakłada spokojną pracę z domu i stały dostęp do notowań ulubionych instrumentów finansowych gdziekolwiek chcemy. Branża inwestycyjna dawno już nie przypomina tego, co świetnie pamiętamy z głośnych filmów o maklerach giełdowych. Teraz wielomilionowe transakcje dzieją się bez szumu i hałasu dziesiątek analityków – to wszystko w zaciszu domowym, przy miłej muzyce i dobrej herbacie.

Tak samo wygląda nasze inwestowanie za pośrednictwem rachunku maklerskiego udostępnionego przez brokera. Wystarczy urządzenie z dostępem do internetu i już! Cały świat inwestycji stoi przed nami otworem. To my decydujemy, kiedy sprawdzimy wykres, to my decydujemy, kiedy wykonamy transakcje – wszystko to bez jakichkolwiek ograniczeń i formalności.

Rachunek maklerski może być darmowy

To, co jednak traktujemy jako największe błogosławieństwo dzisiejszych czasów, to bardzo mocna konkurencja branży brokerskiej, która stara się zaoferować możliwie jak najlepsze warunki do inwestowania dla każdego – profesjonalnego tradera, zainteresowanego finansami studenta, jak i osoby, która od czasu do czasu lokuje swoje środki w akcje czy fundusze notowane na giełdzie. W praktyce bardzo często jedynie spread stanowi opłatę za korzystanie z rachunku.

Rachunek maklerski może być dla nas darmowy, co sprawia, że bez dodatkowych opłat możemy obracać różnymi walorami inwestycyjnymi i osiągać możliwie jak najwyższy wynik finansowy. Oczywiście zawsze musimy bardzo wnikliwie przeanalizować dostępną ofertę – broker może pobierać prowizję od każdej transakcji lub prowizję od wypłaty środków. Nie ulega jednak wątpliwości, że na przestrzeni ostatnich kilku lat jest to rozwiązanie tanie, które daje nam świetne perspektywy do osiągania dodatkowych zysków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.