Czy plafony sufitowe są dobre do pokoju dziecka?

Urządzanie pokoju malucha to niełatwa sprawa. Taka aranżacja musi bowiem odpowiadać na kilka dużych wymagań. Po pierwsze, powinna być ona wielofunkcyjna, bo i też wiele ról spełnia omawiane pomieszczenie. Po drugie: takie wnętrze musi być w pełni bezpieczne dla naszej pociechy. I w końcu, po trzecie, całość musi się po prostu podobać najmłodszemu domownikowi. Co wybrać by tak było? Czy plafon sufitowy to dobra decyzja?

Jak oświetlić pokój dla najmłodszych?

Przeglądając oferty oświetlenia dla dzieci przyglądajmy się zwłaszcza tym produktom, które wykonane są z dość bezpiecznych materiałów. Przykładowo: jeśli podobają się nam plafony na sufit, ich klosz najlepiej niech będzie wykonany z nietłukącego tworzywa sztucznego. Z kolei materiałem obudowy może być tworzywo lub lekka tkanina. Tak zbudowany model możemy zawiesić na suficie w dziecięcym pokoju, tworząc oświetlenie główne. Jednak wiele produktów można alternatywnie umieszczać na ścianie. Gdy zamontujemy w nich nieco słabsze bądź ściemnialne żarówki, uzyskamy perfekcyjne oświetlenie przydatne podczas zasypiania.

Jaki wzór lampy dla dzieci?

Spraw radość swojej pociesze i kup na https://lajtit.pltaki plafon na sufit, który mocno ją oczaruje. Wybierać możesz spośród różnorodnych wzorów nadrukowywanych na klosz bądź oprawę. Dla dziewczynki proponujemy na przykład lampki w laleczki, pieski czy biedronki. Z kolei chłopca ucieszy wzór piłki nożnej, samolotu, samochodu czy statku.

Sam kształt, jaki będzie miała płaska lampa sufitowa, też może mocno zachwycić. Lampa chmurka? Bębenek? A może kulista piłka? Każdy z łatwością otrzymamy w sklepie z oświetleniem. Ostatnia możliwość dekoracji to dodatkowe elementy przyczepianie do konstrukcji. Sufitowe plafony mogą być ozdobione postaciami baletnic, motylków, gwiazdek, serduszek czy kwiatków.

Jakie są ceny omawianego oświetlenia?

Mamy tu dobrą wiadomość. Decydując się na powyższą lampę dla dzieci zapłacimy naprawdę niewiele. Tani sufitowy plafon to częsty widok w punktach sprzedaży. Tani czyli jaki? Ano taki, który kosztuje już od około 50-70 złotych. Za te większe, bardziej rozbudowane modele trzeba będzie z kolei zapłacić niecałe 300 zł. To naprawdę niedużo patrząc na to, że na jedną dużą lampę do salonu można wydać nawet kilka tysięcy złotych. Wydając więc niewiele będziemy się cieszyć ciekawym designem produktu, a także jego pełną funkcjonalnością i bezpieczeństwem. Zdecydowanie warto w to zainwestować.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.