Plama na obrusie w Twojej restauracji? Wiemy, jak się jej pozbyć!

Bielizna stołowa, a zwłaszcza restauracyjna sporo cierpi przy tych wszystkich wyciekach wina, kroplach z wosku świecy, śladach szminki i plamach z żywności. Jeśli zastanawiałeś się, jak zadbać o obrusy albo jak usunąć plamy na lnianym obrusie, lub pozbyć się śladów z serwetek, oto poręczny przewodnik pielęgnacyjny, który pomógł nam stworzyć jeden z najlepszych producentów obrusów: przytulnywystroj.pl.

1. Działaj szybko

Im szybciej możesz usunąć plamę, tym większa szansa, że Ci się uda. Nie mamy na myśli, że powinieneś wytrzeć serwetkę z rąk pochlapanych przez gościa, ale jakaś odpowiednia akcja zaraz po tym jak obrus zostanie ubrudzony zapobiegnie plamom na włóknach twojego obrusu. Zastosuj odpowiednią obróbkę punktową opartą na enzymach i delikatnie nakładaj na plamę, ale jak podkreśla nasz specjalista od lat zajmujący się produkcją obrusów – rób to bez tarcia. Nie ulegaj pokusie stosowania wybielaczy chlorowych, ponieważ spowoduje to uszkodzenie tkaniny i może spowodować żółknięcie.

Przydaje się przetestowanie nowego produktu na ukrytym obszarze obrusu żakardowego, aby sprawdzić, czy nie usuwa on koloru lub nie powoduje brzydkich śladów. Zawsze też warto w internecie sprawdzi najlepsze sposoby usuwania plam.

2. Namocz

Napełnij dużą miskę gorącą wodą lub włóż obrus do pralki i pozwól, aby napełniła się gorącą wodą i mocz przez noc.

3. Wypierz

Pamiętając o instrukcjach dotyczących pielęgnacji danego przedmiotu, umyj obrus w krótkim cyklu w urządzeniu lub korzystając z trybu przeznaczonego dla delikatnych prań ręcznych, jeśli nie nadaje się do prania w pralce. Zawsze też możesz oddać obrus do rąk profesjonalistów.

4. Wysusz

Serwetki flizelinowe Suszenie na sznurze jest najlepsze, jeśli możesz, ponieważ słońce doda do obrusu swoją moc bielącą. Pamiętaj, aby suszyć obrusy plamoodporne na płasko, aby zapobiec ich rozciąganiu. Suszenie w suszarce bębnowej, o ile pozwalają na to instrukcje pielęgnacyjne, jest w porządku, ale może spowodować utrwalenie się resztkowego zabrudzenia przez ciepło.

Udało się, zrobione! Teraz wszystko, co musisz zrobić, to znów zastawić piękny stół, przygotować pyszne jedzenie i przygotować zespół do służenia klientom w czystej i pachnącej restauracji. Te wspaniałe świece, szklanki i talerze obiadowe powinny być obecne na każdej liście życzeń restauratora, aby zmodernizować stół, który zrobi wrażenie na naszych gościach lokalu. Upewnij się, że Twoja bielizna stołowa jest idealnym tłem dla Twojej zastawy stołowej. Pozbądź się plam, rozłóż modne obrusy i wnieś do swojej restauracji blask!

Pamiętaj też, że niektóre plamy (szczególnie z czerwonego wina) są na tyle uporczywe, iż nie pozostaje nic innego jak zastąpić tanie obrusy na lepszy model, zanim tracić czas, pieniądze i siłę na próby pozbycia się ich z posiadanego obrusu. Najważniejsze jest, by to co pokrywa stół Twojej restauracji było czyste i schludne, bowiem jest to absolutna wizytówka lokalu w oczach klientów, a już na pewno gdy w grę wchodzi to, że chce się na nich wywrzeć jak najlepsze pierwsze wrażenie. Czyste obrusy koronkowe są w stanie zdziałać cuda!

[TB]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.