Planujesz inwestycje w swojej firmie? Zapoznaj się z kredytami dla firm
Banki oferują wiele opcji i usług dedykowanych nie tylko klientom indywidualnym, lecz również właścicielom firm i działalności gospodarczych. Prześcigają się w ofertach, dzięki czemu przedsiębiorcy mają możliwość wyboru takiej, która najbardziej spełni ich oczekiwania. Jeśli sytuacja wymusiła na Tobie obowiązek poniesienia niespodziewanych wydatków bądź już wcześniej zamierzałeś dokonać inwestycji w swojej firmie, pomyśl o kredycie na preferencyjnych warunkach. Możesz to zrobić szybko i bez wychodzenia z biura!
Rodzaje kredytów możliwych do wzięcia
Kredyty dla firm najczęściej są dzielone przez polskie banki na trzy rodzaje.
Pierwszy z nich, udzielany na najdłuższy okres czasu to kredyt inwestycyjny. Jest on przyznawany rozwiniętym działalnościom, którym brakuje środków finansowych na dalszy rozwój. Z uwagi na niewielkie ryzyko kredytowe, decyzja banków o jego przyznaniu w większości przypadków jest pozytywna. Musi ona jednak zostać poparta złożonymi dokumentami firmy, tj. wszelkie zawarte umowy czy faktury VAT. Kredyt inwestycyjny może zostać udzielony nawet na 20-25 lat.
Na znacznie krótszy czas przyznawany jest kredyt obrotowy. Dotyczy on aktywnie prosperujących przedsiębiorstw, które potrzebują pieniędzy na pokrycie bieżących zobowiązań oraz utrzymanie płynności finansowej. Bardzo często harmonogram spłat jest dostosowany do możliwości firmy, przy uwzględnieniu jej sytuacji i wszystkich wydatków, jednak łączny okres obowiązywania takiego kredytu nie może przekraczać trzech lat.
Ostatni rodzaj to kredyty dla nowych firm. Należy jednak podjąć wiele kroków w celu jego uzyskania. Banki w tym przypadku zwracają szczególną uwagę na niemałe ryzyko kredytowe wynikające z braku wyrobionej pozycji i renomy na rynku takich przedsiębiorstw. W związku z tym mogą narzucić im wyższe oprocentowanie. Dla właścicieli działalności gospodarczych może być to jednak jedyny sposób na uzyskanie środków na start który jest najtrudniejszym etapem rozwoju każdej firmy. Łączny czas spłaty oraz wysokość udzielanego kredytu są kwestią indywidualną, zależną od potrzeb i możliwości przedsiębiorstwa.
Porównanie kredytów dla firm
Uwzględniając powyższy podział, mamy możliwość porównania wszystkich dostępnych kredytów dla firm w instytucjach bankowych.
Najnowsze dane pokazują, że kredyt inwestycyjny na najkorzystniejszych warunkach można zaciągnąć w Tax Care. Jest to jedyna działalność pozabankowa w tym zestawieniu. Firma zajmująca się przede wszystkim księgowością oraz doradztwem finansowym oferuje kredyt do 350 tysięcy złotych na okres do 10 lat. Obejmuje ona nawet firmy działające zaledwie jeden dzień. Kredyt ten może zostać przeznaczony na dowolny cel, a dodatkowo Tax Care proponuje promocję Rok bez ZUS.
Warto zainteresować się także ofertą BIZ Banku. Pomimo znacznie mniejszej maksymalnej kwoty kredytu (do 60 tysięcy złotych) oraz krótszym czasem spłaty (do 3 lat) jego otrzymanie odbywa się w trybie ekspresowym, niewymagającym wielu formalności. Na przeciwległym biegunie znajduje się Alior Bank. Jest to oferta dla przedsiębiorców potrzebujących znacznie większą sumę pieniędzy (aż 4 miliony złotych), a co za tym idzie dłuższy okres kredytowania (nawet 20 lat).
W przypadku kredytów obrotowych BIZ Bank i Tax Care zamieniają się szczytowymi miejscami. Również Alior Bank został ponownie wysoko umieszczony, jednak zmianie uległa tutaj maksymalna kwota kredytu. Jest ona jednak nadal dużo wyższa od tych oferowanych przez wyżej umieszczone w zestawieniu instytucje i wynosi milion złotych.
Te same warunki Tax Care (do 350.000 złotych i 10 lat) wystarczyły tej instytucji na zajęcie pierwszej pozycji w rankingu kredytów dla nowych firm. Zmieniły się jednak dalsze miejsca, które zajęły Idea Bank (sprawdź kredyty dla firm) i BNP Paribas. W tym przypadku zostały docenione ich dodatkowe opcje, jak np. opłacanie składki ZUS przez bank w ciągu całego roku czy ubezpieczenie na życie udzielane w ramach kredytu.
Mam pytanie odnośnie opcji dla firm. Czy firma może mieć konto na platformie z opcjami binarnymi? Czy musi mieć czyste konto czy może mieć lekkie zadłużenie? Czytam na stronie http://www.seminariumbiznesowe.pl/opcje-binarne-demo-opinia/ o opcjach i myślę, że to coś dla nas. Szukamy sposobów na rozdzielenie inwestycji.