Chcesz płaskiej konstrukcji dachu? Zapraszamy do lektury!

Projekty dachów płaskich po raz pierwszy zyskały popularność wraz z pojawieniem się architektury modernistycznej około 100 lat temu. Od tego czasu stały się one powszechną praktyką w prawie wszystkich dużych budynkach, od innowacyjnych szpitali po imponujące projekty komercyjne. Tradycyjnie właściciele domów mieli tendencję do akceptowania znanych dachów spadzistych po prostu ze względu na kształt ich połaci, które w praktyczny sposób odprowadzają wodę, zapewniając mniejsze szanse na przyszłe przecieki i obciążenia. Wraz ze zmianami technologicznymi w ostatnich latach coraz więcej mieszkańców wybiera domy z płaskimi dachami i powoli czynią je popularnym wyborem zarówno w domach, jak i w nowych dzielnicach.

Projekty dachów płaskich stanowią estetyczne odejście od tradycyjnych dachów spadzistych, ale wybór musi być bezpieczną i praktyczną decyzją i najlepiej dokonać przy odrobinie wiedzy technicznej, dlatego jeśli jesteś właśnie na etapie podejmowania decyzji, czy ta konstrukcja dachu jest dla Ciebie, zapraszamy do dalszej lektury jak i zdobywania dodatkowej wiedzy tutaj: https://purios.com/blog/konstrukcja-dachu-rodzaje-wiezby-dachowej.

Ważne jest, aby pamiętać, że niezależnie od tego, czy wybierzesz dach pochyły, czy płaski, najlepszy system dachowy zaprojektowany zgodnie z najlepszymi praktykami i wykonany przez kompetentnego budowniczego domu. Aby zapewnić Ci spokój ducha, dobrze zbudowany płaski dach może wytrzymać trzy konwencjonalne dachy z gontów bitumicznych (powszechnie instalowane w większości domów), jeśli zostanie prawidłowo zainstalowany przy użyciu odpowiednich materiałów. Ta długowieczność wiąże się z pewnymi dodatkowymi kosztami, ponieważ materiały dobrze skonstruowanego płaskiego dachu są lepszej jakości, ale gdy patrzy się na nią jako na inwestycję, można spodziewać się oszczędności na kosztach przyszłej konserwacji i wymiany.

Dachy płaskie to bardzo praktyczny wybór

Pomaga dowiedzieć się więcej na temat rodzaju dachu płaskiego, który możesz wybrać podczas budowy domu.

Ogólnie rzecz biorąc, zaczynając mówić o dachach płaskich, możemy je podzielić na dwa podstawowe typy:

  • Płaskie dachy

  • Dachy o niskim nachyleniu

Prawdziwie płaski dach jest tak prosty, jak się mówi, równy totalnie, ale wykorzystuje nachylone systemy na górze, aby delikatnie kontrolować i kierować wodę do odpływu dachowego lub odpływu ściennego, który łączy się z rurą spustową. W przeciwieństwie do tego, dachy o niskim nachyleniu mają znacznie niższy spadek niż dachy tradycyjne i nadal będą odprowadzać wodę z krawędzi do rynny i rury spustowej. Nachylenie dachów o niskim nachyleniu może się różnić. Każdy z tych typów dachów wymaga innej metody konstrukcji, aby zapewnić ich prawidłowe działanie.

Płaskie dachy

W przypadku płaskich dachów najlepszą metodą uznaną przez większość specjalistów dekarskich jest system który ma całą swoją izolację i wodoodporne membrany na wierzchu pokładu zewnętrznego i wystawia pokład na ciepło wewnątrz budynku. Cechy konstrukcyjne tego dachu mogą się różnić.

Polecamy:
Praca jako opiekun osób starszych w Niemczech – co musisz wiedzieć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.