2 ważne kwestie dla początkujących masażystów-przedsiębiorców

Początek w branży masażystów – to może wydawać się proste lub zniechęcające, w zależności od okoliczności i intencji firmy. Rozpoczęcie działalności dowolnego rodzaju oznacza, że ​​należy przestrzegać pewnych procesów, ale nie zawsze jest całkowicie jasne, jakie one są. Warto zastanowić się, w jaki sposób planujesz skutecznie rozwijać swój biznes i unikać pułapek, które mogą Cię spowolnić, musisz jak najwięcej dowiedzieć się o takich wymaganiach prawnych, jak i dobrym marketingu. Niezależnie od przypadku, istnieje kilka podstaw, które należy wziąć pod uwagę, jeśli liczysz na płynny proces.

1. Jaka będzie Twoja firma?

Najpierw musisz wyjaśnić swoje plany dotyczące biznesu masażu – jeśli nie, możesz zainwestować w niewłaściwy sprzęt, marnować cenny czas na marketing lub tracić zyski z powodu utraconych okazji. Interesuje Cię masaż z dojazdem i będziesz terapeutą mobilnym, czy wolisz być głównie w domu? Jeśli podoba Ci się pomysł wynajmu lokali użytkowych, jest jeszcze więcej do przemyślenia. Nawet w przypadku masażu w domu istnieją względy, które bywają zbyt często pomijane.

Jeśli zdecydujesz się na mieszkanie, musisz poinformować zarówno dostawcę kredytu hipotecznego, jak i ubezpieczyciela domu, że korzystasz z domu do celów biznesowych. Lokalna rada będzie również wymagać ich zarejestrowania i ubiegania się o licencję. Gdzie zaparkują Twoi klienci, kiedy przybędą? Jeśli będą musieli użyć chodników ulicznych, może to zniechęcić ich do przyjazdu. Jeśli Twój gabinet terapeutyczny znajduje się na górze, w jaki sposób będziesz zarządzać klientami niepełnosprawnymi lub starszymi? Czy godziny pracy będą przeszkadzać twoim sąsiadom lub ludziom, z którymi mieszkasz?

Mobilni terapeuci będą musieli zgłaszać swoje nowe okoliczności swojemu ubezpieczycielowi, ponieważ chcą wiedzieć, jak daleko podróżujesz każdego dnia. Czy masz numer telefonu do użycia osobistego i służbowego? Byłoby bardzo łatwo być zinterpretowanym w nieprofesjonalny sposób w oczach nowych klientów, jeśli używasz swojego telefonu do pracy. Ważne jest, aby różnicować i kontrolować swoją pracę, przerywając czas spędzany prywatnie i odwrotnie.

2. Jak nazwiesz swoją firmę?

Od nazwy zależy bardzo wiele. Bardzo łatwo jest wybrać coś stereotypowego, ale nie wyróżnisz się, jeśli to zrobisz. Z drugiej strony nie jest tak łatwo znaleźć czegoś chwytliwego i sprytnego, a zaskakujące jest to, ile wymyślonych kombinacji zostanie już wykorzystanych, nawet jeśli spędziłeś godziny zastanawiając się nad różnymi opcjami! Warto jednak wytrwać i najlepiej dążyć do czegoś istotnego (aby było oczywiste, co oferujesz), niezapomnianego, sprytnego, jeśli dasz radę, ale nie może to też brzmieć zbyt pretensjonalnie. Może to zająć trochę czasu, ale przynajmniej ta część przygotowywania własnego biznesu jest naprawdę fajna!

Należy też sprawdzić czy wybrana nazwa nie jest zarejestrowana dla innej osoby. Należy zauważyć, że firmy, które mają nazwy zaczynające się od wcześniejszych liter alfabetu, pojawią się jako pierwsze w listach i katalogach. Jako klient, jeśli chcesz szybko umówić się na spotkanie w Twojej okolicy, a istnieją strony z listami, w miarę możliwości przejdziesz do czegoś na pierwszej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.