Modny strój podczas gry w golfa? Podpowiemy gdzie dobrze się ubrać

Gra w golfa z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Kiedyś był to sport dla elit, teraz można powiedzieć, że coraz bardziej wędruje pod strzechy. Choć i tak nadal nie każdy może sobie na niego pozwolić – podstawowe wyposażenie golfisty to koszt co najmniej kilku tysięcy złotych. Trzeba również zadbać o to, by na polu golfowym dobrze wyglądać. Okazuje się bowiem, że w golfa nie można grać w codziennej odzieży.

Wiele dyscyplin sportowych, w tym golf, wymaga odpowiedniego dress code’u. Dobrze jest o tym pamiętać, zanim po raz pierwszy wybierzemy się na pole golfowe. Na https://golfhelp.pl/odziez-golfowa znajdziemy profesjonalną odzież golfową, która przyda się zarówno osobom początkującym, jak i doświadczonym golfistom. Kiedyś, podobnie jak w tenisie, w golfowej modzie dominowała biel. Obecnie nie ma aż takich restrykcji kolorystycznych, na polach golfowych bywa ciekawie i kolorowo. Nie oznacza to jednak, że można ubrać się w cokolwiek. Niewskazane i źle widziane są dresy, zwykłe dżinsy czy koszulki bez kołnierzyków. Do uprawiania golfa trzeba bowiem podchodzić z należytym szacunkiem i ze sportową elegancją, jeśli chodzi o ubiór.

Modne, eleganckie i wygodne

Jeśli szukasz dobrej i sprawdzonej przez profesjonalistów odzieży golfowej, na https://golfhelp.pl/odziez-golfowa/koszulki-golfowe znajdziesz szereg modnych propozycji, które na pewno spełnią oczekiwania. W golfa trzeba ubrać się elegancko, ale też bez większej przesady. Ubranie ma być przede wszystkim wygodne, lekkie i przewiewne. Nie zapominajmy, że w czasie gry sporo się ruszamy, a także robimy dosyć zamaszyste ruchu. Koszulki czy spodenki nie powinny więc krępować ruchów, gdyż może to się odbijać na nieco słabszej grze. Zadbajmy też o to, by ubiór był dopasowany do pogody. Jeśli wybieramy się na pole golfowe przy pełnym słońcu, koniecznie zabierzmy ze sobą czapkę z daszkiem. W przeciwnym razie trudno nam będzie wytrzymać na otwartej przestrzeni przez kilka godzin.

Elementy ubrania golfisty

W ubiorze golfisty ważnych jest kilka elementów. Warto zwrócić uwagę na buty, które nie powinny być przypadkowe. Najlepszym rozwiązaniem są specjalistyczne buty do gry w golfa. Są one koniecznie białe, a także wyposażone w specjalne haki, które trzymają się podłoża w momencie, gdy golfista bierze spory zamach. Kolejną istotną kwestią jest koszulka polo – zawsze musi być z kołnierzykiem. Noszenie zwykłych koszulek jest źle widziane. Koszulki mogą być w różnych kolorach czy fasonach. Ostatnio modne są kratki, paski, intensywne barwy. Panie często pozwalają sobie na koszulki z ozdobami. Golfista musi mieć również długie spodnie, oczywiście nie dżinsy. Najlepiej, gdy są one wykonane z dobrej jakości materiału, mają elegancki fason, ale nie krępują ruchów. Na krótkie spodenki można sobie jedynie pozwolić w czasie treningów, a nie na oficjalnych zawodach czy innych wydarzeniach. Golfiście przyda się również rękawiczka na tę rękę, która jest wiodąca podczas trzymania kija. Będzie dobrym zabezpieczeniem przed odciskami. Sprawdzone propozycje ubrań dla golfistów można znaleźć na https://golfhelp.pl/odziez-golfowa/koszulki-golfowe/koszulki-meskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.