Eko podejście – kosmetyki nie są wyjątkiem!

Ostatnio nastąpiła zmiana w perspektywach konsumentów, a konsumenci preferują produkty ekologiczne nad wszystko, co jest przetwarzane. Ludzie są teraz bardziej świadomi tego, na co wystawiają swoje ciała, a kosmetyki nie są wyjątkiem. Dzisiaj prawie połowa kobiet w Polsce równie aktywnie poszukuje naturalnych i zielonych produktów do pielęgnacji skóry.

Ruch zielonego piękna obejmuje wiele zasad, ale ostatecznie chodzi o produkty, które nie są szkodliwe dla zdrowia i planety. Przejście na ekologiczne piękno jest wynikiem niekorzystnych skutków, które ma większość składników normalnych „nie-zielonych” kosmetyków. Prawie 900 składników używanych w kosmetykach jest toksycznych. Ponieważ wzrasta liczba problemów zdrowotnych związanych z tymi toksynami, nie jest zaskakujące, że konsumenci skłaniają się ku czystszemu pięknu.

Dążenie do popularności zielonego piękna

Zielone piękno zyskuje na popularności ze względu na długoterminowe korzyści zdrowotne i przyjazność dla środowiska, ale pojawiły się obawy co do ekologicznego prania i niewłaściwego wykorzystania zielonego piękna przez marki, które chcą tylko ekspansji rynkowej. W rezultacie niektórzy ludzie postrzegają zielone piękno jako przereklamowaną i niezrównoważoną modę. Z jednej strony zielone piękno stało się symbolem odpowiedzialności za zdrowie i środowisko w przemyśle kosmetycznym, z drugiej strony nie ma regulacji w branży i nie ma określonej definicji tego, czym są kosmetyki ekologiczne . Brakuje przejrzystości i wiele błędnych informacji, do tego stopnia, że ​​niektóre firmy spłaciły wysokie ceny swoich „zielonych produktów”, które nie są naprawdę ekologiczne.

Prognozuje się, że branża zielonych kosmetyków wzrośnie ale gdy konsumenci zdobędą większą wiedzę na temat niektórych firm kosmetycznych, które nie spełniają zielonej obietnicy, liczba ta może okazać się trudna do spełnienia. Przemysł kosmetyczny podlega samoregulacji od ponad wieku, jednak firmy muszą teraz tworzyć solidne systemy wytwarzania produktów, które spełniają surowe normy ekologiczne i zdrowotne. Podstawowym elementem zielonego piękna jest promowanie zrównoważonego rozwoju i pomimo szarych obszarów i złej reputacji wynikającej z niejednoznacznych standardów, nadal jest możliwe, aby zielone piękno było trwałe.

Co to znaczy być naprawdę zrównoważonym?

Niektóre firmy mają przyjazne dla środowiska formuły oraz doskonałe praktyki w zakresie produkcji i pakowania, ale zrównoważony rozwój nie polega tylko na tym, że konsumenci lubią produkt lub używają składników organicznych, i wykracza poza marketing i rentowność. Zrównoważony rozwój polega na powrocie do rdzenia biznesu i zapewnieniu, że bycie zrównoważonym obejmuje:

  • kulturę firmy,
  • cele,
  • współpracę.

Zrównoważony rozwój musi istnieć w strukturze firmy i powinna istnieć synergia między wartościami osobistymi i korporacyjnymi. Każdy członek firmy musi wiedzieć, że odpowiada przed konsumentami, którzy w dobrej wierze kupują ekologiczne produkty kosmetyczne.

Artykuł przygotowano wspólnie z portalem kosmetolog Szczecin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.