Jaki podnośnik do jakiego terenu?

Elektryczne podnośniki nożycowe są często używane jako podesty ruchome w pomieszczeniach. W przeciwieństwie do wind zasilanych gazem, windy elektryczne lub na baterie nie emitują spalin. Dzięki temu są zdrowsze dla pracowników i bezpieczniejsze w użyciu w pomieszczeniach.

Wiele wewnętrznych elektrycznych podnośników nożycowych ma wąską platformę, która umożliwia pracownikom dostęp do ciasnych przestrzeni w magazynach. Nierzadko można zobaczyć podnośniki nożycowe z platformą roboczą, która jest dwa do trzech razy dłuższa niż szerokość. Jeśli szukasz elektrycznego podnośnika nożycowego do użytku w pomieszczeniach, poszukaj specjalnie takiego z oponami niebrudzącymi. Zapobiegnie to uszkodzeniom podłóg w pomieszczeniach.

Elektryczne podnośniki nożycowe do wnętrz są zwykle tańsze niż większe podnośniki zewnętrzne. Ze względu na tę wysoką cenę częściej wypożycza się podnośniki nożycowe tylko wtedy, gdy są potrzebne. Jeśli potrzebujesz podnośnika nożycowego do długoterminowego projektu, możesz go również wynająć podnośnik terenowy Kraków na tydzień lub miesiąc.

Podnośniki do trudnego terenu – najlepsze jeśli:

  • potrzebna jest powietrzna platforma robocza

  • ma obsłużyć wielu pracowników

  • chodzi o zastosowanie na zewnątrz

  • chodzi o nierówne powierzchnie, takie jak nierówne place budowy

Terenowe podnośniki nożycowe

To podnośniki koszowe zaprojektowane specjalnie do użytku na zewnątrz i na nierównych powierzchniach. Te zewnętrzne podnośniki nożycowe są zwykle napędzane silnikiem wysokoprężnym. W przeciwieństwie do modeli elektrycznych te modele z silnikiem Diesla mogą emitować znaczne opary.

Podnośniki nożycowe do pracy w trudnym terenie mają zwykle napęd na cztery koła i wzmocnione opony. Dzięki temu można ich używać na różnych powierzchniach. Opony te mogą jednak pozostawiać ślady, więc nie nadają się do użytku na wykończonych podłogach.

Niektóre podnośniki nożycowe w trudnym terenie mogą być napędzane i używane na zboczach. Jeśli wiesz, że będziesz mieć nierówną powierzchnię konstrukcyjną, poszukaj jednego z tych modeli. Zdolność do pracy na pochyłych powierzchniach nazywana jest pochyłością i zwykle wynosi od 0 do 40 procent.

Podnośniki nożycowe do pracy w trudnym terenie mają platformy robocze, podobnie jak modele wewnętrzne. Jednak zewnętrzne podnośniki nożycowe zwykle zapewniają więcej miejsca do pracy niż modele wewnętrzne. Spodziewaj się platform roboczych o szerokości od dwóch do czterech m i długości od pięciu do dziesięciu m. Większe platformy zapewnią większą dostępność dla wielu pracowników.

Zewnętrzne podnośniki nożycowe mają zwykle większą nośność niż modele wewnętrzne. Jeśli spodziewasz się, że na platformie będzie wielu pracowników lub będziesz musiał podnosić materiały budowlane, poszukaj podnośnika nożycowego o większym udźwigu.

Podnośniki nożycowe do pracy w trudnym terenie są zwykle droższe w zakupie lub wynajmie niż modele wewnętrzne. Natomiast podnośniki wysięgnikowe są niezwykle wszechstronnym rodzajem podnośników powietrznych. Wszystkie odmiany tych podnośników posiadają podstawę, ramię manewrowe oraz platformę roboczą lub mocowanie na końcu ramienia. Na tym jednak kończą się podobieństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.