Podpowiadamy jak przygotować się do rozmów z agencją SEO przed jej wynajęciem.

Myśląc o zatrudnieniu agencji SEO musisz trochę się w to zaangażować, aby dowiedzieć się, kto jest najlepszy, a także przygotować się do pierwszych spotkań. Jak to odkryć i kogo zatrudnić aby jak najlepiej wykorzystać Teksty i treści SEO MOC SŁOWA ?

To nie koniec – pamiętaj również, że agencje SEO zadadzą Ci kilka pytań, aby móc zaoferować Ci ofertę i usługę, która pasuje do Twoich potrzeb i budżetu. Więc musisz być przygotowany, aby znaleźć właściwe odpowiedzi.

Oto jak przygotować…

1. Upewnij się, że rozumiesz podstawy SEO

Przed zatrudnieniem eksperta lub agencji ważne jest, abyś sam nauczył się trochę o SEO. Musisz przynajmniej znać różnicę między pozycjonowaniem stron na stronie i poza stroną oraz czy korzystasz z kampanii kierowanych lokalnie lub międzynarodowych. Ważna będzie wiedza, jak zadawać właściwe pytania.

Pomoże ci pozbyć się tych agencji, które oczywiście nie są zbyt profesjonalne. Musisz także znać typ, którego potrzebujesz, a także sposób, w jaki dotychczas realizowałeś SEO i jaki może być realistyczny cel SEO. Możesz to zrobić, oglądając niektóre z dostępnych w sieci filmów lub rozmawiając z jednym z seo konsultantów z wyprzedzeniem.

Warto też zarejestrować się w biuletynie informacyjnym, aby otrzymywać informacje o wszystkim, co musisz wiedzieć o świecie marketingu online i otrzymywać aktualizacje, które musisz zebrać z poradami, które pomogą Ci zwiększyć sukces.

Dobrym pomysłem jest subskrybowanie kanału YouTube i obejrzenie filmów już przesłanych w przeszłości, które dotyczą właśnie tej tematyki.

2. Zrozum różnicę między agencją SEO a ekspertem ds. SEO

Większość agencji SEO zapewnia wszechstronną obsługę. Będą mogli poradzić sobie zarówno z pozycjonowaniem mediów społecznościowych, jak i pozycjonowaniem stron. Jednak konsultant solo prawdopodobnie nie będzie miał aż takich możliwości. Nawet jeśli ekspert indywidualny oferuje wszechstronną usługę, nie jest prawdopodobne, że będzie miał poziom wiedzy specjalistycznej agencji, która zatrudnia eksperta do każdej części wykonywanej pracy. Prawdopodobnie twój budżet będzie dyktować, z jakim typem możesz pracować, jednak podczas wyboru upewnij się, że otrzymujesz oferty od obu. Zdziwiłbyś się, jak niski może być poziom cen w agencji. SEO często opłaca się po kilku miesiącach, więc możesz oczekiwać, że będziesz w stanie zwiększyć liczbę usług SEO, które chce mieć – ale to przyjdzie z czasem. Zawodowy freelancer może nie być w stanie tego zorganizować.

3. Dokonaj inwentaryzacji swoich zasobów marketingowych online

Przed podjęciem decyzji musisz znać swoje możliwości. Sporządź listę wszystkiego, co robisz online, oraz przygotuj wszelkie statystyki dotyczące poprzednich reklam lub kampanii dostarczonych online. Możesz również wyraźnie zapisać cele biznesowe, które chcesz osiągnąć poprzez marketing online.

4. Poproś o referencje i sprawdź je

Aby znaleźć odpowiednią agencję, sprawdź referencje klientów, aby zrozumieć, czy są one prawdziwe.

Pamiętaj, aby wybrać agencję, która koncentruje się na wynikach, a nie tylko na poprawie pozycji lub świadczeniu określonej usługi. Jeśli wynik się poprawi, zwiększy to sprzedaż lub liczbę potencjalnych klientów. Agencja skupiona na wynikach będzie dobrze monitorować i współpracować z Tobą, aby osiągnąć ten cel, a nie tylko dążyć do osiągnięcia dobrych pozycji. To będzie dla ciebie różnica. Większość agencji koncentruje się na pozycjach, ale Ty przecież chcesz większej sprzedaży.

Wydaje się, iż najlepiej jest wybrać agencję, która ma doświadczenie w Twojej branży, jednak lepszym wyborem jest wybranie agencji, która najwyraźniej odniosła sukces w różnych branżach.

Wreszcie, zapytaj ich, do jakich słów kluczowych optymalizują własną stronę i sprawdź, jak pozycjonują własną stronę internetową w wyszukiwarkach. Najlepsze agencje pilnie wykonują swoją pracę! Jak widzisz – jeśli zastanawiasz się, jak zatrudnić odpowiedniego eksperta ds. SEO, trafiłeś we właściwe miejsce. Praca SEO jest przeprowadzana co miesiąc w okresach często obejmujących lata, dlatego ważna jest właściwa decyzja.

polska praca angab2

Oto kilka dodatkowych pytań, które należy sobie zadać przed rozmową z agencjami SEO.

1. Jakie są moje obecne działania związane z generowaniem ruchu i marketingiem?

Jak tylko porozmawiasz z profesjonalistą SEO, zapytają Cię o twoje obecne działania marketingowe i taktykę generowania leadów. Dlatego upewnij się, że jesteś przygotowany i dysponujesz listą działań sprzedażowych, strony internetowej, treści i innych materiałów marketingowych, które ostatnio wyprodukowałeś i są one nadal zgodne z Twoją obecną marką.

2. Ile pieniędzy mogę przeznaczyć na SEO w tym roku?

Możesz dojść do tej kwoty, dzieląc liczbę, sprzedaż i potencjalnych klientów oraz wykonując obliczenia. Musisz znaleźć swój koszt na SEO, aby wiedzieć, ile powinieneś wydać. Musisz więc określić, co możesz zrobić, aby Twoja strona była gotowa do SEO.

3. Czy mogę zrobić coś ponadto?

To jest ważne. Upewnij się, że masz możliwość skorzystania z dodatkowych potencjalnych rozwiązań, jakie możesz realizować samodzielnie – najlepiej jeszcze przed zatrudnieniem ekspertów w dziedzinie SEO.

4. Czy mam system do przetwarzania potencjalnych klientów?

Kiedy zaczniesz pracować z profesjonalną firmą specjalizującą się w SEO, zauważysz wzrost liczby potencjalnych klientów kontaktujących się z Twoją firmą. Będą pochodzić z wielu różnych kanałów:

  • Twojej strony internetowej
  • telefonu
  • poczty e-mail

Upewnij się, że masz system przetwarzania leadów dla każdego kanału w swojej firmie. Jeśli jeszcze tego nie masz, zapytaj agencję SEO o to, co może być dobrym wyborem dla Ciebie, ponieważ wiele firm wspiera również naszych klientów w opracowywaniu wewnętrznych systemów przetwarzania, aby upewnić się, że skutecznie śledzą swoje zamówienia.

Czy odpowiedziałeś na wszystkie powyższe pytania? Jeśli odpowiedź brzmi tak, sprawdź również: Pozycjonowanie stron internetowych aby uzbroić się w dodatkową wiedzę, która pomoże CI podjąć jeszcze lepszy wybór w kontekście najbardziej odpowiedniej agencji SEO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.