Kiedy pojechać do Kołobrzegu? Porady dla turystów.

Kołobrzeg – to miasto przyjazne dla całych rodzin! Czekają tam liczne atrakcje dla dzieci Kołobrzeg. Warto jednak oprócz listy miejsc do zobaczenia i rzeczy do zrobienia, uzbroić się w garść innych przydatnych, praktycznych informacji, które pozwolą się cieszyć pobytem tam jak najpełniej.

Kołobrzeg – czy to bezpieczne miasto?

Najnowsze zebrane przez nas dane wskazują, że ten obszar jest ogólnie bezpieczny. Nie ma żadnych porad ani ostrzeżeń dotyczących podróży do tego miejsca, dlatego najlepiej stosować normalne środki bezpieczeństwa.

Najbardziej ruchliwe i najmniej zatłoczone miesiące

Najbardziej ruchliwym miesiącem dla turystyki w Kołobrzegu jest lipiec, a następnie marzec i czerwiec. Ceny hoteli będą w tych miesiącach najdroższe, ale możesz zaoszczędzić, jeśli kupisz z dużym wyprzedzeniem. Turyści raczej nie decydują się odwiedzać Kołobrzegu w listopadzie. Chętni do odwiedzenia w tym okresie roku prawdopodobnie uznają to za najtańszy miesiąc, zatem jeśli nie boisz się nadmorskich miejscowości zimą – warto pomyśleć o tej wycieczce właśnie wtedy.

Wiosna (od marca do maja)

Wilgotność i temperatura są ok, aby w tym sezonie było umiarkowanie zimno. Deszcz jest rzadki, z 1 do 2 dni znaczących opadów w miesiącu. Wiosna jest najbardziej ruchliwym okresem w turystyce na tym obszarze, co sprawia, że ​​jest to dobry czas dla osób szukających największych atrakcji.

Lato (od czerwca do sierpnia)

W środkowych miesiącach panuje bardzo przyjemna pogoda z wysokimi temperaturami, które są idealne na wakacje. W tych miesiącach występuje najwięcej opadów z 1 do 6 dni opadów w miesiącu. Czerwiec – sierpień jest drugim najbardziej ruchliwym sezonem turystycznym w Kołobrzegu, więc zakwaterowanie i inne atrakcje mogą kosztować nieco więcej.

Jesień (od września do listopada)

hotel jastarniaGórne dzienne maksima mieszczą się w przedziale od 28,8 ° C do 11,7 ° C – to dni, które będą chłodne, biorąc pod uwagę wilgotność i wiatr. Pada normalna ilość: 2 do 4 dni w miesiącu. Turystyka jest najwolniejsza w tych miesiącach z powodu pogody, więc hotele mogą być w przystępnej cenie.

Zima (od grudnia do lutego)

O tej porze roku w Kołobrzegu jest o wiele za zimno, by cieszyć się ciepłymi wycieczkami z całą rodziną. Średnia wysokość w tym sezonie wynosi od 12,7 do 4,9 ° C). Średnio pada 2 do 3 razy w miesiącu. Te miesiące są mało popularne wśród turystów.

Uwaga, pamiętaj że sposób, w jaki odczuwamy pogodę, nie wiąże się wyłącznie z samą temperaturą. Wyższe temperatury wpływają na nas znacznie bardziej przy wyższej wilgotności, a niższe temperatury wydają się przenikliwe przy silnym wietrze. Pamiętaj o tym, pakując się na wycieczkę do Kołobrzegu, zwłaszcza jeśli chodzi o wybranie się tam w okresie mniej standardowych miesięcy.

Kołobrzeg ma kilka komfortowo wilgotnych miesięcy, a niektóre bardzo suche. Najmniej wilgotnym miesiącem jest czerwiec (13% wilgotności względnej), a najbardziej wilgotnym miesiącem jest grudzień (53,6%). Jeśli więc poziom wilgotności ma dla Ciebie znaczenie – weź to pod uwagę przy planowaniu wakacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.