Pomóż swoim pracownikom prowadzić rozmowy biznesowe w obcych językach

Chciałbyś ze swoją firmą podbić rynek zagraniczny, lecz nie wiesz, jak Twoi pracownicy poradzą sobie w rozmowach w językach obcych? A może zastanawiasz się, w jaki sposób im pomóc? Podsuwamy Ci kilka ciekawych pomysłów, które możesz wykorzystać w swojej firmie.

Każda firma, która pragnie podbić rynek zagraniczny, musi w swojej firmie zatrudniać osoby znające języki obce. Obowiązkowym językiem jest angielski i praktycznie każdy go zna, lecz co robić w sytuacjach, gdy nasz zagraniczny rozmówca nie zna angielskiego? Jak pracownik ma przebrnąć przez takie rozmowy? To od niego będzie się wymagać znajomości języka, skoro firma chce nawiązać współpracę. Całe szczęście jest kilka dobrych rozwiązań, o których warto pomyśleć.

Kursy językowe

Pierwszym i zarazem najłatwiejszym, lecz niestety bardzo kosztownym rozwiązaniem będzie zorganizowanie kursów językowych dla swoich pracowników. Wybierając takie rozwiązanie, warto podzielić ich na grupy, które będą odpowiadać za obsługę partnerów biznesowych z konkretnych regionów. Nie ma sensu wysyłać wszystkich pracowników na kilka kursów językowych jednocześnie, bo w końcu z żadnego niczego się nie nauczą. Lepiej postawić na jeden rodzaj języka, którym będą później posługiwać się w pracy.

Translatory elektroniczne

Bardziej praktycznym rozwiązaniem są translatory elektroniczne. Nie wymagają kończenia żadnych kursów, a oferują tłumaczenie w wielu językach. Przykładem może byćtłumacz elektroniczny Vasco Mini, który jest w stanie rozpoznać i przetworzyć mowę w 40 językach, więc trzeba przyznać, że to robi wrażenie. Obsługa tłumacza Vasco jest bardzo łatwa nawet dla tych, którzy z nowoczesnymi urządzeniami elektronicznymi z tysiącami funkcji nie mieli zbyt wiele wspólnego. Translatory Vasco bardzo szybko reagują, korzystają z 5 różnych silników tłumaczeniowych i zawsze korzystają z najlepszego w zależności od wybranej pary językowej. To gwarantuje dokładne tłumaczenie i płynną rozmowę z partnerem biznesowym z obcego kraju. Nie da się także ukryć, że wymowa w translatorach Vasco robi piorunujące wrażenie. Otrzymujemy lektora z płynną wymową i ładnym akcentem, dzięki czemu nie trzeba się martwić o przebieg rozmowy i niejasności. Wystarczy kupić kilka takich urządzeń do firmy, a rozmowy z partnerami biznesowymi już nigdy nie będą dla pracowników problemem. W dodatku są one wyposażone w bezabonamentową kartę SIM, dzięki której korzystanie z tłumaczeń jest możliwe wszędzie gdzie jest zasięg GSM, a nie tylko tam, gdzie mamy dostęp do WIFI.

Aplikacje mobilne

Ostatnią propozycją są specjalistyczne aplikacje do tłumaczeń, które można zainstalować na telefonie. W tym przypadku trzeba by było wybrać najlepszą spośród oferowanych, a następnie wystosować prośbę do pracowników o jej zainstalowanie w telefonach służbowych lub prywatnych. Warto jednak wziąć pod uwagę, że tego typu aplikacje mają pewne niedociągnięcia. Tłumaczenia nie zawsze są dokładne, przez co może dojść do nieporozumień w czasie konwersacji, a na to nie można sobie pozwolić w rozmowach biznesowych, dlatego lepszym rozwiązaniem są dedykowane tłumacze.

Co wybrać? Ta decyzja należy już do Ciebie. Ze swojego doświadczenia wiemy, że spośród wymienionych rozwiązań, najlepiej sprawdzą się translatory i to o nich powinieneś pomyśleć w pierwszej kolejności.

Kliknij w linki i odbierz rabat 30% na wszystkie produkty VASCO!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.