Pomysł na biznes: hodowla koni. Zjedź na chwilę z siodła i dowiedz się, jakie są plusy i minusy tego interesu

Rozpoczęcie hodowli koni nie jest czymś, do czego należy podejść lekko. W rzeczywistości ten artykuł może przybliżyć Ci tylko niektóre z ważniejszych rzeczy, o których musisz wiedzieć, ponieważ musisz przeczytać cały ton informacji, aby spełnić wszystkie wymagania dotyczące udanej hodowli koni, w tym ocenić własną przydatność do podjęcia takiego przedsięwzięcia.

Niemniej jednak, istnieją pewne podstawowe zasady, które pomogą ci w podjęciu decyzji o założeniu farmy hodowlanej i pomogą ci zdecydować, czy to jest właściwe.

Czy jest to interes dla Ciebie?

Upewnij się, że chcesz założyć hodowlę koni. Zauważ, że czekają Cię wyzwania, w tym:

  • finansowe,
  • fizyczne,

Ważne jest, aby wiedzieć, jak sobie z nimi radzić. Jeśli masz jednego lub więcej koni, już wiesz, że jest to dużo pracy i że jest to dość kosztowne przedsięwzięcie. Hodowla koni zwiększy ilość pracy, wydatków, zmartwień. Trzeba będzie również zanurzyć się w takich aspektach jak marketing, śledzenie wszystkich swoich dochodów i wydatków, co oznacza, że oprócz tego iż musisz być ekspertem do pielęgnacji koni, musisz też się sprawdzić przedsiębiorca. Krótki przegląd zalet i wad zamiany swojego hobby w biznes pomoże ci zdecydować, czy naprawdę chcesz to zrobić.

Oto kilka sugerowanych plusów i minusów, które pomogą Ci stworzyć własną listę:

Zalety: jeśli kochasz konie, praca w biznesie, który jest z nimi związany – oznacza, że będziesz robić to, co kochasz, a to często ważny element udanego małego biznesu. Co więcej, jeśli masz już wiedzę, będziesz znacznie wyprzedzać innych, rozpoczynających działalność od podstaw gdy nie wiedzą nic o produktach, towarach lub zwierzętach. Ty już wiesz, czego potrzebują konie, jaka pasza dla koni jest najlepsza i tak dalej. Inne zalety to:

  • Możliwość regularnego jeżdżenia konno
  • Szansa na nieustanne przebywanie w pobliżu koni
  • Dbanie o źrebięta

Sprzedawanie koni za większą sumę pieniędzy – opcjonalnie, jeśli prowadzisz stadninę koni, oznacza to konieczność uniknięcia usunięcia koni, które się nie dogadują i utrzymania dobrej kondycji finansowej firmy. Może to być powodem do dumy – świadomość, że twoje konie idą gdzieś indziej, ale może to być również bardzo emocjonalna strona biznesu. Działając jako stadnina koni, oferując usługi twojego ogiera (-ów), oferując w razie potrzeby klacze, a może oferując schronienie i sprzęt do hodowli – masz wielkie szanse na sukces. Może to być bardzo satysfakcjonujący aspekt zarówno finansowo, jak i jako źródło dumy, ale jest to także temat obarczony ryzykiem odpowiedzialności i zmartwień.

Wady: Istnieje wiele wad posiadania gospodarstwa hodowlanego koni, w tym koszty początkowe za grunty, stajnie, sprzęt, paszę i konie. Konieczne będzie posiadanie wysokiej jakości koni hodowlanych lub ryzyko, że nikt nie będzie chciał kupić koni, a to początkowe nakłady mogą być bardzo kosztowne. Niekoniecznie zobaczysz szybki zwrot z inwestycji gotówkowych (nawet przez kilka lat) co oznacza, że będziesz musiał przez jakiś czas swoją hodowlę z pracą zawodową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.