Pomysł na biznes – nowoczesny warsztat samochodowy

Każdy biznes wymaga pewnych inwestycji. Jeśli ktoś chce otworzyć budkę z lodami, będzie musiał tę budkę kupić, lub wynająć. Tak samo jest z warsztatami samochodowymi. Można takowy kupić, lub wynająć. Oczywiście, koszty będą różne, ale biznes to biznes. Jeśli ktoś włoży w niego nie tylko swoje pieniądze, ale i zaangażowanie, czas, czy nawet część życia rodzinnego, powinien dość szybko zacząć odzyskiwać pieniądze z inwestycji, co z kolei przełoży się na poziom życia prywatnego.

Nie da się dużo zarabiać i siedzieć w domu chyba, że w tym domu mamy swoją firmę (np. internetowa sprzedaż baloników). Oczywiście – baloniki to przykład. Nowoczesny warsztat samochodowy to poważna inwestycja, na którą może nie być stać wielu inwestorów.

Jak powinien wyglądać nowoczesny warsztat samochodowy?

Przede wszystkim taki warsztat powinien mieć najlepszą lokalizację, jaka tylko jest możliwa. Żaden potencjalny klient nie przyjedzie do warsztatu, jeśli po pierwsze nie ma miejsc do parkowania, warsztat jest gdzieś na peryferiach, skąd jest utrudniony dostęp do komunikacji miejskiej (jeśli auto zostanie w naprawie, klient musi jakoś wrócić do domu oraz za kilka dni z powrotem, aby samochód odebrać). Lokalizacja warsztatu samochodowego to bardzo ważna sprawa, choć nie każdy może sobie to wyobrazić. Zazwyczaj przykładamy wagę do wyposażenia (ono jest drugą z kolei ważną rzeczą przy otwieraniu warsztatu samochodowego)Ale, nawet najlepsze wyposażenie – schowane gdzieś w surowym lokalu na peryferiach – nie zastąpi dobrej lokalizacji. Klient zazwyczaj jest bardzo wygodny. Jeżdżąc samochodem, nie ma zamiaru zrezygnować z tej wygody nawet wtedy, gdy jego auto szwankuje.

Wyposażenie warsztatu samochodowego

Nawet, jeśli ktoś ma niesamowitą smykałkę do naprawy samochodów, jest wręcz genialny w swej robocie, jeden klucz pneumatyczny nie wystarczy, aby można było naprawiać współczesne samochody. Może byłoby to możliwe jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Dziś to niemożliwe. Współczesne samochody są wciąż udoskonalane i tylko należy patrzyć, aż pokaże się na rynku samochód, który już nie będzie potrzebował żywego kierowcy (człowieka) aby jechać. Wszystko to pociąga za sobą potrzebę wiedzy oraz posiadanie maszyn i urządzeń, które będą mogły poradzić sobie z ewentualną naprawą takiego samochodu. W wyposażeniu warsztatu powinny się znaleźć wszelkiego typu urządzenia, narzędzia itp., które ułatwią znalezienie przyczyny awarii (diagnozę) oraz samą naprawę.

Oczywiście, pracownik obsługujący takie narzędzia, powinien się na tym jak najbardziej znać. Dzisiejsze samochody posiadają komputery sterujące. W warsztatach powinni więc znaleźć się mechanicy, znający się na takim oprogramowaniu różnych marek samochodów. Trzeba pamiętać, że oprogramowanie do diagnostyki samochodowej też nie jest tanie. A każda marka ma swoje. Chcąc naprawiać samochody różnych marek, trzeba o tym pamiętać. Chodzi o to, aby klient – jeśli już do nas przyjedzie – został i nie musiał szukać innego warsztatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.