Pomysł na polski biznes w Niemczech – co się sprawdzi?

Osoby, które wyjeżdżają do Niemiec do pracy, często zaczynają od najniższych szczebli drabiny kariery. Decydują się na pracę nawet poniżej swoich kwalifikacji, aby zarabiać godne pieniądze. Z biegiem czasu, a także wraz ze wzrostem zarobków oraz doświadczenia w pracy w obcym państwie, można pomyśleć o założeniu własnego biznesu. W Niemczech z powodzeniem funkcjonuje całe mnóstwo firm założonych przez Polaków, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród klientów.

Prowadzenie firmy w Niemczech nie jest wbrew pozorom trudne czy mocno skomplikowane, oczywiście dla osób, które w stopniu co najmniej komunikatywnym znają język niemiecki. Pod wieloma względami Niemcy są bardziej przyjaznym krajem dla biznesu niż Polska. Wiele przepisów jest łatwiejszych i mniej skomplikowanych, nie ma też biurokracji na tak wysokim poziomie, jak w Polsce. Co więcej, zarabia się w euro, a to oznacza całkiem przyzwoite zarobki jak na polskie warunki.

Najpierw doświadczenie, potem myśl o własnej firmie

Jeśli myślimy o biznesie w Niemczech, na początku warto mieć na niego dobry pomysł oraz odpowiednie środki transportowe. Niewiele jest bowiem działalności, w których można wystartować całkowicie od zera, bez posiadania jakiegokolwiek kapitału początkowego. Dobrym pomysłem jest więc najpierw praca u kogoś i gromadzenie kapitału, a także zdobywanie doświadczenia i umiejętności. Dopiero po kilku latach pracy na obcym terenie można pomyśleć o założeniu firmy, która będzie miała rację bytu i dobrze sprawdzi się na konkurencyjnym rynku. Bo konkurencja to problem większości firm, bez względu na to, czy swoje usługi oferują na rynku polskim, czy niemieckim. Jeśli już wiemy, że chcemy otworzyć firmę, trzeba też pomyśleć, jakie dokładnie chcemy świadczyć usługi i na czym konkretnie będziemy zarabiać.

Usługi transportowe zawsze mają wzięcie

laweta Magdeburg telefonDobrym pomysłem na biznes w Niemczech mogą być usługi holowania aut i ogólnie pojęta pomoc drogowa. Holowanie Berlin to opcja, z której korzysta naprawdę wielu kierowców. Samochody zawsze się psuły i psuć będą, zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi będzie więc utrzymywało się na odpowiednim poziomie. Jeśli jednak chcemy, aby nasza firma wyróżniała się na tle konkurencji, trzeba na początku zainwestować w odpowiedniej jakości i ilości samochody. Jedna lawet jest dobra na początek biznesu, jednak z biegiem czasu przydadzą się kolejne samochody, dzięki którym będzie można regularnie rozwijać firmę. Jeśli decydujemy się na zakup lawety, warto zadbać o to, by był to samochód nowy i w pełni sprawny. W przeciwnym razie może się bowiem okazać, że on także odmówi posłuszeństwa i będzie konieczne wzywanie lawety do holowania lawety. Lepiej od razu postawić na dobry i sprawdzony samochód, zamiast później mieć problemy podczas prowadzenia firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.