Pomyśl o paletach jako… partnerze w biznesie!

Drewno czy plastik? Dzierżawa lub zakup? Niezależnie od tego, czego potrzebujesz, producent palet jest gotowy aby Ci to dostarczyć.

Pomyśl o paletach tak jak o oponach w swoim samochodzie. Palety euro produkcja to miejsce, w którym guma styka się z drogą, punktem styku pomiędzy przesyłkami i różnymi rodzajami transportu w globalnym łańcuchu dostaw.

Palety są tak powszechne, że są praktycznie niewidoczne, ale bez nich światowy handel przebiegałby równie dobrze jak samochód jeździłby bez opon. Palety są głównym interfejsem jednostki ładunkowej:

  • chronią produkt
  • absorbują uderzenia
  • utrzymują ciężar
  • napotykają uderzenia wózka widłowego
  • zabezpieczają towary podróżujące przez łańcuch dostaw

Gdy weźmiesz pod uwagę wszystko, co oczekuje się od ciebie, dojdziesz do wniosku, że mają one ogromny wpływ na wynik przesyłki, dlatego z paletami epal euro nie ma co oszczędzać, trzeba porządnie zainwestować by zapewnić to wszystko bez problemu.

Palety są pierwszą linią obrony, która zapewnia, że ​​produkty docierają do miejsca przeznaczenia w takim samym stanie, w jakim zostały po opuszczeniu nadawcy. Palety euro o wyższej jakości pozwalają na zwiększenie ilości produktów na przesyłkę, zmniejszają ilość produktu traconego w wyniku uszkodzeń lub zanieczyszczeń, zapobiegają obrażeniom pracowników spowodowanym przeładowaniem lub niezbilansowaniem przesyłek i zmniejszają koszty, takie jak koszty paliwa.

Zbyt wielu spedytorów koncentruje się na cenie palet, zamiast opracowywać kompleksową strategię ładunków jednostkowych w oparciu o ich specyficzne potrzeby, o czym można świetnie porozmawiać z każdym dobrym producentem palet euro jak na przykład
kalpol . Zamiast wybierać paletę wyłącznie na podstawie najniższej ceny, spedytorzy powinni wybrać paletę, która spełnia wymagania wysokiej sztywności, odpowiedniej wytrzymałości i wielkości, trwałości, czystości, niskiej masy i niskiej zawartości wilgoci.

Kiedy weźmiesz pod uwagę znaczenie palety do ochrony produktu, wydaje mi się dziwne, że wielu spedytorów kupuje palety wyłącznie na podstawie najniższej ceny. Siła i funkcjonalność palety najniższego kosztu mogą nie odpowiadać ich konkretnym potrzebom ochrony produktów. Każdego dnia w naszym kraju produkuje się i używa ogromną ilość palet, z czego 93 procent to te drewniane. W całej Europie w obiegu znajduje się około trzech miliardów drewnianych palet. Palety są wszechobecne w sektorze łańcucha dostaw, więc wszelkie zmiany w sposobie ich pracy mogą ulegać zmianie w całym procesie wysyłki.

Z racji tego, że palety są podstawą sektora logistyki od pokoleń, co może być nowego? Sporo! Paleta jako usługa to duży trend – są nawet firmy, które oferują usługi zarządzania paletami, dzięki czemu można uznać palety jako usługę a nie wyłącznie fizyczny przedmiot, z którego korzystamy w magazynach. Z biegiem lat, spedytorzy przechodzili od podstawowej dostawy palet i jej wyszukiwania do poszukiwania zasobów do zarządzania paletami jako integralną częścią łańcucha dostaw. To także wskazuje na pewne zmiany.

[TB]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.