Popularne pytanie na wiosnę: jak mądrze schudnąć?

Utrata wagi to jeden z najpopularniejszych tematów poruszanych na początku wiosny na przerwach w biurze – a my jesteśmy tu, aby Ci pomóc. Na początek musisz uwierzyć w siebie i zdać sobie sprawę, że utrata wagi wymaga niewielkich zmian, na które możesz polegać, aby z czasem były większe, prowadząc ostatecznie do zdrowszego trybu życia i lepszej sylwetki.

Odchudzanie: jak to działa?

To proste, odwieczne równanie dotyczące deficytu kalorii, pozwala schudnąć. Spal więcej kalorii niż przyjmujesz, a stracisz wagę, prawda? Gdyby to było takie proste!

Kluczem do powstania deficytu kalorii jest spalenie ich trochę więcej (lub zjedzenie odrobinę mniej) niż organizm potrzebuje do utrzymania wagi. Kalorie spalane podczas wysiłku fizycznego + wysiłku niezwiązanego z wysiłkiem + podstawowa przemiana materii musi być większa niż kalorie spożywane przez żywność, aby spowodować utratę wagi. Ogólnie rzecz biorąc, musisz stworzyć deficyt 250-500 kalorii dziennie, aby stracić 1/2 do 1 kilograma tygodniowo.

Ponieważ podstawowa przemiana materii (kalorie spalane w spoczynku) odpowiada za 60-70% spalonych kalorii przez cały dzień, ważne jest, aby obliczyć to jako punkt wyjścia, jeśli chcesz stworzyć deficyt który zaleci ci dietetyk staszów. To, ile twoje ciało spala w spoczynku zależy od wielu zmiennych, takich jak:

  • genetyka

  • wiek

  • hormony

  • masa mięśniowa

OK, więc teraz wiesz o tworzeniu deficytu kalorii; porozmawiajmy o tym, jak to osiągnąć. Są dwa sposoby na zrzucenie wagi: zmiana tego, co jesz i zmiana sposobu poruszania się. Większość osób uważa, że ​​połączenie tych dwóch prowadzi do najskuteczniejszej utraty wagi.

Zmniejszenie ilości spożywanych pokarmów i przechodzenie do bardziej zdrowych produktów żywnościowych to najważniejsze wytyczne dla każdego, kto chce schudnąć. Aby rozpocząć, udaj się do dietetyka i na pewno Ci w tym pomoże. To powiedziawszy, jeśli nie chcesz jeść zdrowo, ale chcesz schudnąć, również powinieneś rozważyć kilka następnych wskazówek.

Monitoruj to, co jesz: to, co wkładasz do swojego ciała, wpływa na Twoje zdrowie i wagę. Ten kawałek chleba bananowego w piekarni wygląda bosko. Ale wybranie go zamiast banana to coś więcej niż tylko dodatkowe kalorie – włożysz do swojego organizmu więcej niezdrowych tłuszczów i dodasz cukru. Podczas śledzenia ilości spożywanego pokarmu uzyskasz większy obraz tego, co zawiera Twoja żywność:

  • węglowodany

  • tłuszcze

  • białka

  • ,błonnik

  • witaminy

  • minerały.

Aby uzyskać jak najbardziej odżywcze kalorie dla swojego ciała i stworzyć większy deficyt kalorii, spożywaj większość kalorii z nieprzetworzonej, pełnej żywności. Śledząc to co jesz, gdy próbujesz stworzyć deficyt kalorii, nie trać w tym głowy. Z każdym kolejnym dniem staje się to łatwiejsze. Trzymaj się tego: rejestrowanie żywności (nawet jeśli nie jest doskonałe) jest jednym z najskuteczniejszych sposobów odchudzania.

Pamiętaj też, że cukry i słodziki dodawane do żywności lub napojów, gdy są przetwarzane to puste kalorie, które mogą prowadzić do zwiększenia masy ciała, a nawet otyłości, co zwiększa ryzyko chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca, choroby serca i nowotwory. Unikaj ich w swojej diecie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.