Porady na temat zakupów drzwi wejściowych do biura

Drzwi wejściowe do budynku biurowego są często czymś więcej niż tylko drzwiami wejściowymi – są wręcz wizytówką firmy. Ponieważ przednie wejście do biura przyciąga najwięcej uwagi z ulicy, to również przyciąga największą uwagę na rynku. Oto, co należy wziąć pod uwagę, przy ich wyborze!

Zauważyliśmy, że większość drzwi wejściowych osiąga dobre wyniki ogólne. Ale materiały, z których są wykonane – z włókna szklanego, stali i drewna – mają mocne i słabe strony. I choć tanie drzwi stalowe mogą być równe drzwiom z drewna lub włókna szklanego, które kosztują pięć razy więcej, nie jest to najlepszy wybór dla szanującej się firmy.

Rozejrzyj się online

Niezależnie od tego, czy kupujesz w sklepie, czy w Internecie, zaoszczędzisz czas, przeprowadzając badania online i odwiedzając przynajmniej jeden sklep, aby naprawdę zobaczyć, co kupujesz. Strony producentów posiadają katalogi pełne materiałów i ofert i mogą pomóc znaleźć lokalnego sprzedawcę. I nawet jeśli nie widzisz dokładnie tych drzwi, znaleziony na stronach takich jak https://www.hormann.pl/prywatni-inwestorzy/drzwi/zewnetrzne-drzwi-wejsciowe/ model może dać ci pomysł na konstrukcję i wykończenie.

Kwestia efektywności energetycznej

Drzwi ze stali i włókna szklanego mają zwykle większą izolacyjność niż drzwi drewniane. Modele, które posiadają certyfikat Energy Star, muszą być niezależnie testowane i certyfikowane i często mogą się poszczycić ściśliwymi ramami, energooszczędnymi rdzeniami oraz, w przypadku modeli ze szkłem, szybami izolacyjnymi z podwójnym lub potrójnym panelem, aby zredukować przenikanie ciepła. Więcej informacji znajdziesz na stronie dotyczącej tego tematu. Ale możesz nie zaoszczędzić tyle, ile myślisz, ponieważ drzwi stanowią niewielką część powierzchni domu i zazwyczaj nie pozwalają na ucieczkę znacznych ilości ciepłego powietrza. Co więcej, ciepło jest zwykle tracone przez wycieki powietrza wokół drzwi, a nie przez same drzwi.

Instalacja

Drzwi wejściowe są również znane jako systemy drzwiowe, ponieważ są one wstępnie zawieszone w ramie i często są wstępnie nawiercane na gałkę i rygiel. Jeśli nowe drzwi nie są częścią większego projektu przebudowy, możesz chcieć, aby nowe drzwi były tego samego rozmiaru co stare. Wybór większych drzwi lub dodanie dodatkowych elementów oznacza ponowne wykonanie obramowania drzwi wokół drzwi – zadanie, które najlepiej pozostawić wykonawcy. Centra handlowe zazwyczaj oferują usługi związane z instalacją – dlatego, jeśli Twoje biuro mieści się w jednym z nich zwykle nie masz się o co martwić. Jeśli nie jesteś utalentowanym stolarzem, możesz również wynająć profesjonalistę, który zainstaluje drzwi tej samej wielkości.

Polecamy: włókno szklane

Praktyczny wybór dla większości biur. Te drzwi są dostępne z gładką powierzchnią lub, bardziej typowo, z tłoczoną strukturą drewna. Obróbka krawędzi niektórych sprawia, że ​​wyglądają bardziej jak prawdziwe drewno.

Plusy: Drzwi z włókna szklanego są odporniejsze na ścieranie niż stal. Mogą być pomalowane, mają umiarkowaną cenę i są odporne na wgniecenia i wymagają niewielkiej konserwacji.
Minusy: Mogą pękać pod silnym uderzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.