Jak przebiega postępowanie restrukturyzacyjne w formie uproszczonej?

Odpowiednio przeprowadzona restrukturyzacja jest w stanie uratować przedsiębiorstwo przed poważnymi problemami związanymi z brakiem możliwości spłaty zobowiązań. Oczywiście brak możliwości spłacania zobowiązań jest w stanie prowadzić do egzekucji, które prowadzić będą do konieczności ogłoszenia bankructwa. Takie sytuacje, w których firmy mogą się znaleźć ze względu na zadłużenie przewidział ustawodawca. W ten sposób postępowanie restrukturyzacyjne ustawa dokładnie wskazuje z jakich rozwiązań prawnych mogą skorzystać firmy w celu zawarcia układu z wierzycielami. Taki układ ma na celu uzyskanie dwóch efektów. Po pierwsze można ustalić plan zmian, które są niezbędne do zrealizowania w firmie w celu zapewnienia możliwości prowadzenia działalności gospodarczej. Po drugie obejmuje to układ z wierzycielami, który pozwala chronić przed wszczynaniem egzekucji. Równocześnie postępowanie restrukturyzacyjne covid może być realizowane na różnych warunkach. Jednym z nich jest tak zwane uproszczone restrukturyzowanie przedsiębiorstwa opisane na https://www.dgakancelaria.pl/uproszczone-postepowanie-restrukturyzacyjne. Jest ono w stanie zapewnić znacznie szybsze reagowanie na trudną sytuację firmy.

Jak wybrać sposób prowadzenia restrukturyzacji?

Wybranie odpowiedniej wersji prowadzenia całego procesu restrukturyzacji zależy przede wszystkim od sytuacji finansowej firmy. Równocześnie ważne jest branie potrzeb przedsiębiorstwa. Wybranie odpowiedniej formy prawnej realizowanie takiego procesu ma spore znaczenie w kontekście tego, jak skutecznie będzie można przeprowadzić proces zmian, które są niezbędne z punktu widzenia układu z wierzycielami. Warto jest z tego powodu korzystać z doradztwa ze strony specjalistów, którzy są w stanie wskazać postępowanie restrukturyzacyjne, które jest najlepsze z punktu widzenia przedsiębiorstwa. Obejmować to może również takie działania jak sanacja, czy postępowanie układowe. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, które oczywiście wpływają na to, czy w danej sytuacji firmy warto jest decydować się na konkretną formę postępowania w celu zrealizowania restrukturyzacji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.