Powiększenie piersi: najważniejsze czynniki do wzięcia pod uwagę

Powiększanie piersi jest nadal jednym z najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej. Jeśli chodzi o powiększanie piersi, pacjentki często czują się zdezorientowane lub przytłoczone, wybierając implant lub sprawdzając różne techniki chirurgiczne. Ostateczny wynik jakiejkolwiek procedury powiększania piersi zależy od szeregu wyborów, których dokona pacjent (wraz z radą chirurga).

Oto kilka głównych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy powiększaniu piersi.

Rozmiar

Rozmiar implantu piersiowego jest jedną z najważniejszych cech decydujących o końcowym wyniku zabiegu powiększania piersi. Rozmiar implantu piersi mierzy się w cm3, zwykle od 200 cm3 do 600 cm3. Wybór wielkości implantu zwykle sprowadza się do:

  • uwzględnienia anatomii pacjenta

  • stopnia naturalności pożądanego efektu końcowego

Wiele kobiet chce poprawić wygląd bez wyglądu nadmiernie (nienaturalnie) dużego. Aby osiągnąć ten wynik, bardzo ważne jest, aby doświadczony chirurg plastyczny poinformował pacjenta, w jaki sposób każdy rozmiar implantu zmieni jego unikalną budowę. Jednym z najlepszych sposobów osiągnięcia tego jest wypróbowanie różnych rozmiarów implantów i sprawdzenie, jak będzie wyglądał każdy rozmiar. Dodatkowo pacjenci powinni poprosić o obejrzenie różnych zdjęć przed i po wcześniejszych powiększeniach u pacjentów o podobnej budowie ciała.

Silikon vs sól fizjologiczna

Drugą ważną decyzją dotyczącą implantów jest wybór implantów solnych lub silikonowych. Implanty solne są wypełnione sterylną solą fizjologiczną (słoną wodą), którą chirurg umieszcza po umieszczeniu. Jest to wygodne, ponieważ pozwala chirurgowi ustawić implanty, aby uzyskać dokładnie pożądany wynik pacjenta. Ponadto nacięcie konieczne do umieszczenia jest nieco mniejsze w porównaniu z tym, co jest konieczne w przypadku implantów silikonowych.

Implanty silikonowe są wykonane z żelem silikonowym zaprojektowanym tak, aby ściśle naśladować dotyk ludzkiego tłuszczu. Chociaż nie ma twardych danych naukowych, uważa się, że silikon ma bardziej naturalny wygląd. W przeciwieństwie do implantów solnych silikonowe implanty piersi, które są umieszczane w ciele są całkowicie wypełnione. Implanty silikonowe są zwykle droższe niż wersje solankowe.

Nacięcie chirurgiczne

Istnieją różne unikalne rodzaje nacięć np. w nacięciu okołooczodołowym chirurg wykonuje nacięcie w pobliżu dolnej połowy brodawki, co z kolei ukrywa bliznę. Ten rodzaj nacięcia może dać optymalny wynik w połączeniu z liftingiem piersi. Często jest to stosowane u pań podatnych na przerostowe blizny (grube wypukłe blizny).

Podczas wykonywania nacięcia chirurg tworzy nacięcie w załamaniu pod piersią, umożliwiając chirurgowi maksymalny dostęp podczas umieszczania implantów. Ten rodzaj nacięcia jest idealny do implantów silikonowych, ponieważ lepiej odsłania widok mięśnia piersiowego. Jest to najczęściej stosowane podejście i najlepiej nadaje się dla pacjentów z dobrze uformowanymi fałdami przedsionkowymi, u których w przeszłości występowało korzystne bliznowacenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.