Pozbywamy się auta służbowego – jak wybrać skup?

Auta służbowe są w dzisiejszych czasach potrzebne zarówno w większych, jak i mniejszych firmach. Różnice tkwią jedynie w ilości samochodów oraz ich markach czy cenie. Najważniejsze, aby firmowy samochód spełniał swoje zadanie w stu procentach i pozwalał na bliskie i dalekie podróże w celach służbowych. Nie można również zapominać, że auta służbowe pełnią również funkcje reprezentacyjne i są dobrą wizytówką firmy.

Każdy samochód służbowy ma ograniczoną żywotność. Powinni o tym pamiętać w szczególności właściciele tych firm, w których auta służbowe pokonują całe mnóstwo kilometrów co miesiąc. Jest oczywiste, że przy tak mocnej eksploatacji nawet najmocniejsze i najlepszej marki samochody będą szybko się zużywały i trzeba będzie je częściej wymieniać na lepszy model. Właściciel firmy powinien więc zawsze mieć wiedzę na temat swojej floty samochodowej i aut, które być może w najbliższym czasie nie będą już się nadawały do dalszego intensywnego użytku.

Kiedy warto sprzedać samochód?

kołpaki sklepSprzedaż samochodu służbowego to doskonale rozwiązanie w sytuacji, gdy nie spełnia on już oczekiwań i zaczyna być coraz bardziej awaryjny. Takie auto to poważny problem w firmach, gdzie podróżuje się w szczególności na dłuższe dystanse. Samochód, który odmawia posłuszeństwa, można jednak wystawić na dowolnym portalu ogłoszeniowym – być może znajdzie się kupiec. Mocno eksploatowane samochody nie nadają się już do dalszego użytku firmowego, ale mogą jeszcze znaleźć się kupcy, którzy potrzebują samochodu do jazdy po mieście i na krótkich dystansach. Jeśli jednak zdecydujemy się na wystawienie ogłoszenia o sprzedaży auta na którymś z portali ogłoszeniowych, trzeba liczyć się z tym, że będziemy odpowiadać na wiele maili czy wiadomości z zapytaniami, a i tak w większości przypadków nie dojdzie do żadnej transakcji sprzedaży.

Skup aut to dobre rozwiązanie

Dobrym sposobem na szybką sprzedaż auta jest skup samochodów, który znajdziemy bez problemu w każdym większym czy mniejszym mieście. Skupy samochodów działają szybko i sprawnie, ich przedstawiciele przyjeżdżają do firm, wyceniają samochody i w razie zgody właściciela od razu dochodzi do transakcji. Jeśli jednak chcemy skorzystać z takiej oferty, warto uważnie wybierać skup samochodów. Najlepiej decydować się na usługi takiej firmy, która oferuje dobre stawki, jest sprawdzona przez wielu użytkowników i zajmuje się wszelkimi formalnościami. Alternatywą dla skupu samochodów czy innych form sprzedaży jest złomowanie auta, jeśli jest ono już w tak kiepskim stanie, że raczej do niczego się nie nadaje. Profesjonalne złomowanie aut szczecin to dobra opcja dla osób, które chcą się szybko i sprawnie pozbyć samochodu i przestać wydawać pieniądze na jego naprawy czy na ubezpieczenie. Złomowanie kończy żywot auta, a jego właścicielowi pozwala na spokojne poszukiwanie nowego samochodu.

Jeden komentarz dla wpisu: “Pozbywamy się auta służbowego – jak wybrać skup?

  • 25 kwietnia 2019 at 06:33
    Permalink

    Mam małą firmę i chciałbym zrobić jakieś fajne gadżety reklamowe dla klientów. Nie bardzo widzą mi się długopisy, smycze czy kalendarze, bo mają je praktycznie wszyscy. Zamiast uszczęśliwiać klienta pięćdziesiątym długopisem, wolę bardziej trwale rozwiązania. Na usbprezent widziałem fajne karty USB, na których jest całkiem spora powierzchnia do wygrawerowania dowolnego przekazu. Myślę, że to fajny sposób na reklamę, co myślicie?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.