Pozbywamy się auta służbowego – jak wybrać skup?

Auta służbowe są w dzisiejszych czasach potrzebne zarówno w większych, jak i mniejszych firmach. Różnice tkwią jedynie w ilości samochodów oraz ich markach czy cenie. Najważniejsze, aby firmowy samochód spełniał swoje zadanie w stu procentach i pozwalał na bliskie i dalekie podróże w celach służbowych. Nie można również zapominać, że auta służbowe pełnią również funkcje reprezentacyjne i są dobrą wizytówką firmy.

Każdy samochód służbowy ma ograniczoną żywotność. Powinni o tym pamiętać w szczególności właściciele tych firm, w których auta służbowe pokonują całe mnóstwo kilometrów co miesiąc. Jest oczywiste, że przy tak mocnej eksploatacji nawet najmocniejsze i najlepszej marki samochody będą szybko się zużywały i trzeba będzie je częściej wymieniać na lepszy model. Właściciel firmy powinien więc zawsze mieć wiedzę na temat swojej floty samochodowej i aut, które być może w najbliższym czasie nie będą już się nadawały do dalszego intensywnego użytku.

Kiedy warto sprzedać samochód?

Sprzedaż samochodu służbowego to doskonale rozwiązanie w sytuacji, gdy nie spełnia on już oczekiwań i zaczyna być coraz bardziej awaryjny. Takie auto to poważny problem w firmach, gdzie podróżuje się w szczególności na dłuższe dystanse. Samochód, który odmawia posłuszeństwa, można jednak wystawić na dowolnym portalu ogłoszeniowym – być może znajdzie się kupiec. Mocno eksploatowane samochody nie nadają się już do dalszego użytku firmowego, ale mogą jeszcze znaleźć się kupcy, którzy potrzebują samochodu do jazdy po mieście i na krótkich dystansach. Jeśli jednak zdecydujemy się na wystawienie ogłoszenia o sprzedaży auta na którymś z portali ogłoszeniowych, trzeba liczyć się z tym, że będziemy odpowiadać na wiele maili czy wiadomości z zapytaniami, a i tak w większości przypadków nie dojdzie do żadnej transakcji sprzedaży.

Skup aut to dobre rozwiązanie

Dobrym sposobem na szybką sprzedaż auta jest skup samochodów, który znajdziemy bez problemu w każdym większym czy mniejszym mieście. Skupy samochodów działają szybko i sprawnie, ich przedstawiciele przyjeżdżają do firm, wyceniają samochody i w razie zgody właściciela od razu dochodzi do transakcji. Jeśli jednak chcemy skorzystać z takiej oferty, warto uważnie wybierać skup samochodów. Najlepiej decydować się na usługi takiej firmy, która oferuje dobre stawki, jest sprawdzona przez wielu użytkowników i zajmuje się wszelkimi formalnościami. Alternatywą dla skupu samochodów czy innych form sprzedaży jest złomowanie auta, jeśli jest ono już w tak kiepskim stanie, że raczej do niczego się nie nadaje. Profesjonalne złomowanie aut szczecin to dobra opcja dla osób, które chcą się szybko i sprawnie pozbyć samochodu i przestać wydawać pieniądze na jego naprawy czy na ubezpieczenie. Złomowanie kończy żywot auta, a jego właścicielowi pozwala na spokojne poszukiwanie nowego samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>