Poznaj powody, dla których powinieneś mieć kominek elektryczny w swoim biurze

Brak dymu – to powód numer jeden. Kominki do spalania drewna uwalniają czynniki powodujące raka i niebezpieczne opary w budynku, takie jak dwutlenek węgla i tlenek węgla. Wdychanie tych oparów może być niebezpieczne dla wszystkich twoich współpracowników. Elektryczne kominki niosą ze sobą zerową emisję, a więc zero szkody. Osoby cierpiące na alergie i choroby, takie jak astma, mogą znaleźć komfort i wygodę dzięki zainstalowaniu elektrycznych kominków w biurze.

Eko i inne korzyści

Poza tym, jeśli Twoja firma jest pro-ekologiczna powinna przejść na opcje ogrzewania, które mogą wytworzyć więcej ciepła i mniej dymu, tym bardziej że posiadanie tradycyjnego kominka nadal przyczynia się do wylesiania i wytwarzania szkodliwego dymu, który zmniejsza jakość powietrza w biurze. Dzięki kominkom elektrycznym można korzystać z uroku normalnego kominka bez szkodliwego wpływu dymu i bez zapachu dymu przenikającego przez całe biuro i wnikającego do faktur i innych dokumentów

Energooszczędne rozwiązanie

images (2)Elektryczne kominki są jednym z najbardziej wydajnych sposobów ogrzewania pomieszczenia, co z kolei zmniejsza koszty energii. Elektryczne kominki dokonują ogrzewania pomieszczenia szybciej i wydajniej niż prawdziwe kominki korzystające ze spalania drewna. Więcej na ten temat możesz poczytać na http://kominkielektryczne.pl. Według Agencji Ochrony Środowiska “tradycyjne kominki tracą ponad 90 procent ciepła z komina wraz z dużą ilością ogrzewanego powietrza w pomieszczeniu”. Przy kominku elektrycznym pokoje rozgrzewają się szybko i są ciepłe podczas całego użytkowania. Technologia LED jest również włączona do każdego z elektrycznych kominków i dlatego zużywa mniej energii niż zwykłe żarówki. Normalna trwałość żarówki LED wynosi 50,000 godzin i nie zawiera rtęci, co pomaga zredukować emisje gazów cieplarnianych i kosztuje znacznie mniej. Wytwarzając około 90% mniej ciepła niż żarówka, żarówka LED pozostaje chłodna w dotyku.

Niskie koszty utrzymania

Mając atmosferę i ciepło z kominka elektrycznego, o wiele łatwiej jest cieszyć się tym, gdy nie ma zbyt dużej konserwacji. Przy kominku elektrycznym nie ma sadzy ani popiołu w celu oczyszczenia i nie ma potrzeby czyszczenia komina, co średnio kosztuje od 200 do 300 złotych – które firma przecież może wydać np. na reklamę czy nawet wyjście integracyjne. Żadne drewno opałowe nie jest potrzebne, aby wykorzystać kominek elektryczny, co oznacza, że nie ma też potrzeby kupowania drewna, a nie przechowywania drewna w suchym miejscu. Nie wspominając o tym, że lasy też będą z Ciebie zadowolone, ponieważ nie ma wylesienia związanego z rozkoszowaniem się płomieniem kominka elektrycznego.

Dodatkowo, przy kominku elektrycznym, nie musisz martwić się o większe prawdopodobieństwo wystąpienia w firmie pożaru. Jeśli wzbogacisz biuro kominkiem elektrycznym w przerwie między pracą i spotkaniami pracownicy będą mogli po prostu usiąść i zrelaksować się i używać pilota do sterowania kominkiem.

Coś fantastycznego! Dlaczego więc nie pokusić się o taką przyjemność?

Jeden komentarz dla wpisu: “Poznaj powody, dla których powinieneś mieć kominek elektryczny w swoim biurze

  • 3 listopada 2017 at 08:08
    Permalink

    Elektryczne ogrzewanie to trend, który moim zdaniem już nie długo będzie standardem w wielu domach i instytucjach. Ekologia staje się wyraźnym drogowskazem a drodze rozwoju wielu gospodarek. To cieszy.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.