„Zlecę pozycjonowanie” – kto odpowie na Twoje ogłoszenie?

Chcesz zamieścić w sieci ogłoszenie – „zlecę pozycjonowanie”? Gratulujemy, ponieważ oznacza to, że jesteś już krok przed innymi, nieświadomymi konieczności przeprowadzania lub nawet istnienia takich działań! Jednak przed Tobą jeszcze długa droga. Najpierw musisz wybrać odpowiedniego specjalistę, który zajmie się pozycjonowaniem strony, a następnie cierpliwie czekać na efekty. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu.

Agencja czy freelancer? Komu zlecić pozycjonowanie?

Po wrzuceniu ogłoszenia „zlecę pozycjonowanie” np. w grupach na portalach społecznościowych, szybko się przekonasz, że odpowiedzą na nie zarówno agencje, jak i freelancerzy. Dylemat – komu powierzyć swoją witrynę? – pojawia się w tej sytuacji bardzo często. Każda opcja ma swoje zalety i wady. Jedni wskazują na fakt, że agencje mają pod swoimi skrzydłami wielu innych klientów i z tego powodu nie zajmą się Tobą tak drobiazgowo, jak byś tego chciał. Często jest to jednak mit, a zdarza się, że to freelancer pracując samodzielnie bierze na siebie zbyt wiele pracy i nie jest w stanie zająć się wszystkimi projektami jednocześnie.

Decydując się na freelancera, powinieneś być szczególnie ostrożny. W Internecie roi się od samozwańczych specjalistów, którzy obiecują kosmiczne wyniki – nierealne do osiągnięcia. Przed podjęciem współpracy konieczniezweryfikuj doświadczenie freelancera i poproś o przykładowe realizacje projektów z przeszłości. Alternatywą dla usług freelancera są te świadczone przez agencję SEO. Agencja zatrudnia grono specjalistów, którzy pracują nad stronami swoich klientów. Oczywiście, tak, jak w przypadku freelancerów, istnieją lepsze i gorsze przedsiębiorstwa. Przed wyborem również należy dokładnie zapoznać się z ofertą, sposobem rozliczania za pozycjonowanie, dopytać o szczegóły współpracy i stosowane metody.

Nie zalecamy korzystania z „pozycjonowania za wyniki”. Na czym polega? Klient płaci tylko w sytuacji, kiedy agencja/freelancer sprawi, że witryna osiągnie założone cele – np. trafi do TOP10. Dlaczego więc wystrzegać się takiego układu? Z punktu widzenia klienta wydaje się to przecież najlepsza z możliwych opcji! Niestety. Aby osiągnąć dobre wyniki (i otrzymać zapłatę), specjaliści uciekają się do zabronionych praktyk spod znaku Black Hat SEO. Udaje im się więc wypozycjonować stronę, ale ryzykują (a właściwie Ty ryzykujesz) nałożenie kar przez wyszukiwarkę!

Zlecę pozycjonowanie – dlaczego warto?

Wiesz już, jakie mogą być minusy współpracy z freelancerem oraz, na co zwrócić uwagę podczas wybierania specjalistów. Zastanawiasz się, czy w ogóle warto zdecydować się na pozycjonowanie? Jedyna słuszna odpowiedź brzmi – oczywiście, że warto! Wyobraź sobie, że przejeżdżasz przez obce miasto i nagle psuje się Twoje auto. Co robisz w takiej sytuacji? Zapewne wpiszesz w wyszukiwarce frazę: mechanik samochodowy + nazwa miasta. Następnie przejrzysz pierwsze wyniki albo od razu zadzwonisz pod numer telefonu pierwszego specjalisty lub warsztatu, który podpowie Ci Google. No właśnie!

A teraz pomyśl o tym, że to Ty naprawiasz samochody, ale Twoja witryna nie jest pozycjonowana i wyświetla się daleko w SERPach (Search Engine ResultPage). Zastanów się, ile klientów byś stracił! Właśnie dlatego widoczność w sieci jest tak ważna. Czym prędzej o nią zadbaj, jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś. Napisz ogłoszenie „zlecę pozycjonowanie”, wybierz specjalistów i trafiaj do każdego, kto może skorzystać z oferowanych przez Ciebie usług/produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.