Pozycjonowanie szerokie — czym jest ten nowy trend konkurencyjny do tradycyjnego pozycjonowania pod jedną – główną frazę?

Pozycjonowanie szerokie to obecnie coraz bardziej modny trend w pozycjonowaniu. Jest on również coraz bardziej promowany przez samą wyszukiwarkę Google, która kładzie regularnie większy nacisk na różnorodność i szerokie wykorzystywanie fraz odnośnie ustalania pozycji danej strony. W tym tekście prezentujemy, czym jest pozycjonowanie szerokie, dlaczego warto pozycjonować w ten sposób oraz jakie rodzaje fraz możemy wykorzystać do tego sposobu pozycjonowania. Na czym zatem polega szerokie pozycjonowanie stron? Odpowiedzi na wszystkie pytania poniżej.

Czym jest szerokie pozycjonowanie stron?

Szerokie pozycjonowanie stron to nowa strategia pozycjonowania, która polega na tym, iż w naszych tekstach seo stawiamy na wiele różnego rodzaju fraz. Będą one rozłożone równomiernie i żadna z nich nie będzie jedyną frazą używaną najczęściej. Ten rodzaj pozycjonowania jest ukłonem w stronę zmian, jakie wprowadza regularnie Google. W tej opcji nie wybieramy kilku wiodących fraz i nie walczymy o np. top3 w danej kategorii i frazie, tylko używamy jak największej ilości pasujących do danego tematu fraz. Słowa kluczowe mogą występować bez górnej granicy — może być ich np. kilkadziesiąt. Ważne jest, aby były dobierane jednak odpowiednio do danej tematyki. Tak szerokie użycie słów kluczowych ma sprawić, że pozyskiwać będziemy klientów / użytkowników z innych mniej popularnych kategorii. Zamiast walczyć o jak najwyższe pozycje w najpopularniejszej frazie, zbieramy ruch z wielu fraz — często mniej popularnych. Konkretne frazy możemy sprawdzać w Google Trends czy generatorach fraz. Możemy również dobierać frazy, które pasują do naszego tematu, ale nie są na liście tych najpopularniejszych.

Szerokie pozycjonowanie stron ma zatem zadanie pozycjonować naszą witrynę pod wieloma frazami, tak aby klient, szukając konkretnej rzeczy czy kategorii trafił do nas, nawet jeśli użyje innego słowa lub zwrotu na główną kategorię. W tym typie pozycjonowania chodzi również o ruch, aby był on jak naj największy. Szerokie pozycjonowanie stron internetowych możemy wdrażać niezależnie od wielkości naszej strony, tematyki, branży czy zasobności portfela. Na rynku pojawia się również coraz więcej osób oraz ofert agencji, które specjalizują się w tego typu pozycjonowaniu.

Dlaczego warto?

Szerokie pozycjonowanie stron to bardzo wiele różnego rodzaju korzyści. Dzielą się one na dwie kategorie — te, które zyskamy oraz korzyści dotyczące samego pozycjonowania szerokiego. Jeśli będziemy korzystać z tego sposobu pozycjonowania, po pierwsze będziemy kierowali się w stronę zmian, które oferuje Google. Wyszukiwarka stawia na naturalność przy określaniu hierarchii wyników, a co za tym idzie na kompleksowość pozycjonowania. Choć tradycyjny sposób pozycjonowania będzie jeszcze długo wiódł prym, pozycjonowanie szerokie przynosi nie mniejsze rezultaty. Pozycjonowanie stron w ten sposób jest naturalne, efektywne i pozwala pozyskiwać różnorodnych klientów. Szerokie seo jest również doskonałym uzupełnieniem innych metod pozycjonowania, dzięki czemu oprócz walki w jednej kategorii / frazie możemy też równolegle zbierać ruch pod innymi hasłami. Na pewno warto sprawdzić ofertę https://jazzseo.pl/pozycjonowanie-stron-www

Samo pozycjonowanie szerokie nie jest trudne w wykonaniu. Wymaga jedynie wykonywania pewnych czynności w sposób nieco inny. Pisanie tekstów seo w ten sposób możemy również zlecić copywriterom – samodzielnie ustalając optymalizacje fraz lub pozostawiając wytyczne do szerokiego pozycjonowania. Pozycjonowanie szerokie to też możliwość dotarcia do szerokiej grupy odbiorców np. tych, którzy poszukują produktów nieco innych, o innych parametrach lub modelach, ale wciąż z jednej danej kategorii. Wiele osób, gdy trafi na naszą stronę, może zainteresować się naszymi produktami. Osoby poszukuje innych produktów czy usług w danej ogólnej kategorii, będą też dużo bardziej zainteresowani naszą ofertą niż osoby pozyskiwane np. z reklam itp. W ten sposób efektywnie wykorzystujemy cały zasób użytkowników danej kategorii, a nie koncentrujemy się jedynie na wąskiej grupie osób.

Typy i rodzaje fraz

Przy pozycjonowaniu szerokim możemy wykorzystać kilka rodzajów fraz. Pierwszą z nich są frazy główne. Choć używa się ich w największej ilości przy tradycyjnym pozycjonowaniu, w tej opcji pozycjonowania, również możemy wyróżnić daną frazę. Może być to najpopularniejsze w zestawieniu hasło lub raza, która odpowiada naszej głównej działalności. Możemy odmieniać ją czy zestawiać z innymi frazami. Drugim rodzajem są frazy poboczne. Są to nieco mniej popularne frazy w danym temacie używane jako uzupełnienie głównej. W pozycjonowaniu szerokimi będą stanowiły ważny punkt. To właśnie różnorodne frazy tematyczne będziemy umieszczać w naszym tekście. Warto wyszukać i umieścić nawet duże ilości fraz, o ile będą pasowały tematycznie i będą dawały nadzieję wejścia przez nie na naszą witrynę. Kolejnymi typami są frazy brandowe i lokalne. To kolejno nazwy naszej firmy oraz jej lokalizacja podana w formie miasta. Frazy brandowe warto podawać, jeśli budujemy markę lub sklep – a frazy lokalne, jeśli prowadzimy stacjonarny biznes, lub zależy nam na klientach z danej lokalizacji.

Jakie frazy wybierać?

W pozycjonowaniu szerokim nie ma górnego limitu fraz, jakie wybierzemy do naszych tekstów seo. Nie oznacza to, jednak że możemy dowolnie i bezsensownie umieszczać frazy w dowolnych kombinacjach czy tematykach. Pierwszym elementem określania fraz jest ogólna tematyka. Frazy powinny znajdować się w obrębie danej kategorii lub być okołotematyczne. Frazy możemy umieszczać jako jedne słowa, kilkuczłonowe wyrażenia, longtail, kombinacje, odmiany kombinacji i odmiany samych słów kluczowych. Nie powinniśmy wielokrotnie używać danej frazy, gdyż przy wielu frazach w tekście da nam to nieestetyczny tekst dla czytelnika i zagrożenie ze strony Google, iż oznaczy tekst jako próbę manipulacji. Jednokrotne lub dwukrotne użycie frazy w zupełności powinno wystarczyć.

Jeśli po pewnym czasie użytkowania, dowiemy się, jakie frazy są najskuteczniejsze, jakich klientów najczęściej uzyskujemy oraz jak pozycjonowanie szerokie działa w praktyce, będziemy mogli zoptymalizować oraz modyfikować frazy na naszej witrynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.