Pożyczka bez umowy o prace? Czy to jest możliwe?

Największą szansę na otrzymanie kredytu czy pożyczki mają osoby posiadające umowę o pracę. Coraz częściej jednak można spotkać pracowników zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych, dla których możliwość wzięcia pożyczki nieco się komplikuje. Czy jest to możliwe i jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę przedstawimy niżej.

Jak starać się o pożyczkę bez stałej umowy

Umowa o pracę umożliwi Ci staranie się nie tylko o pożyczkę, ale tradycyjny kredyt w banku. Taka forma zatrudnienia jest najlepszym gwarantem, że będziemy spłacać zaciągnięte zobowiązanie. Mając umowę cywilnoprawną, mamy nieco ograniczone możliwości pożyczkowania, jednak nie jest to niemożliwe. Jak się ma sytuacja w przypadku, kiedy jesteśmy zatrudnieni na umowę zlecenie lub o dzieło? Do takich klientów skierowana jest oferta instytucji pozabankowych, czyli tzw. parabanków. Pożyczają one różnej wielkości kwoty, nawet do trzech tysięcy złotych. Ilość formalności w takich placówkach jest ograniczona do minimum. W większości przypadków nie są wymagane umowy, na podstawie których pracujemy.

Część z takich firm sprawdza naszą historię kredytową w BIKu czy w podobnych rejestrach, a najczęściej przedsiębiorstwa ograniczają się do pobierania danych z dowodu osobistego. Potrzebując większej kwoty pożyczki można szukać na rynku placówki, która pożycza większe kwoty. Jedną z takich firm jest Provident, w której oferta pożyczki sięga nawet 15 tysięcy złotych, a czas pożyczkowania wynosi maksymalnie 24 miesiące. Firma gwarantuje zero kosztów przy spłacie zobowiązania w miesiąc. Jedyną formalnością wymaganą przez firmę jest okazanie dowodu tożsamości, a minimalna granica wiekowa wynosi 18 lat. Jest to doskonała oferta dla młodych osób, które nie mogą otrzymać pożyczki gdzieś indziej.

Przede wszystkim rozsądek

Pożyczka jest dobrym rozwiązaniem w przypadku, gdy mamy pewność, że ją terminowo spłacimy. W obliczu niestałego zatrudnienia, a co za tym idzie, zmiennej wielkości wynagrodzenia należy mieć świadomość, że raty pożyczki mogą stanowić niemałe obciążenie. Warto jest przede wszystkim podliczyć swój budżet, sprawdzić możliwość spłacania przez nas pożyczki i dokładnego sprawdzenia wszystkich formalności. Przed podpisaniem umowy należy ją przeczytać, najlepiej kilkukrotnie, a w razie jakichkolwiek wątpliwości skonsultować się z pracownikiem firmy, w której bierzemy pożyczkę. Szczególnie ważna jest kwestia dodatkowych opłat, o których pożyczkobiorcy często nie są informowani. Firmy często pobierają dodatkowe, niestety niemałe opłaty za monity, przypominające o opóźnieniu w opłatach, za przypomnienia o zbliżającej się spłacie. Pożyczkobiorca ma również możliwość przedłużenia okresu spłaty, co często okazuje się najlepszym rozwiązaniem.

Jak wybrać najlepszą pożyczkę

Z racji tego, że oferta firm pożyczkowych nieco się różni, chociażby kwotą oferowanej pożyczki, warto zapoznać się z ofertą najatrakcyjniejszych firm pożyczkowych na rynku. Aby proces ten nie był żmudny i długotrwały, warto skorzystać z porównywarki pożyczek, które dostępne są w sieci.

W artykule wykorzystano materiały pochodzące ze strony http://antylichwa.pl/ratalna-bez-umowy-o-prace/

Jeden komentarz dla wpisu: “Pożyczka bez umowy o prace? Czy to jest możliwe?

  • 26 października 2016 at 09:17
    Permalink

    Oczywiście, że pożyczka bez umowy o pracę jest możliwa ale musisz się liczyć z większym procentem. Rozsądne oprocentowanie masz np. na stronie http://www.artar.com.pl. Korzystałam kilka razy.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.