Pożyczka, pożyczce nie równa – co powinieneś wiedzieć przed zaciągnięciem kolejnej?

Kredyt ma wiele form, w tym karty kredytowe, kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe, czy też pożyczki osobiste. Każdy rodzaj kredytu służy jakiemuś celowi, jaki możesz mieć, niezależnie od tego, czy kupujesz dom lub samochód, czy pozwalasz na rozłożenie dużych wydatków na łatwiejsze do zarządzania płatności miesięczne. Niektórzy decydują się na zaciągnięcie pożyczki, aby spłacić nową pożyczkę.

Tak, czy inaczej – pożyczka osobista jest formą kredytu, która może pomóc ci dokonać dużego zakupu lub skonsolidować długi o wysokim oprocentowaniu. Ponieważ kredyty osobiste mają zazwyczaj niższy poziom oprocentowania niż karty kredytowe, można je wykorzystać do konsolidacji wielu długów karty kredytowej w jedną, niższą miesięczną opłatę. Wtedy jeśli zastanawiasz się czy dobry pomysł pożyczka dla zadłużonych – można stwierdzić że tak – wtedy pożyczka na spłacenie pożyczki ma sens.

Kredyt może być potężnym narzędziem finansowym, ale zaciągnięcie jakiegokolwiek rodzaju pożyczki to również poważna odpowiedzialność. Zanim zdecydujesz się ubiegać o pożyczkę osobistą, ważne jest, aby dokładnie rozważyć zalety i wady, które mogą wpłynąć na Twój kredyt.

Co to jest pożyczka osobista?

Kiedy ubiegasz się o pożyczkę osobistą, prosisz o pożyczenie określonej kwoty od instytucji pożyczającej, takiej jak bank lub unia kredytowa. Chociaż środki z kredytu hipotecznego muszą zostać wykorzystane do opłacenia domu, a otrzymasz kredyt samochodowy na sfinansowanie zakupu samochodu, pożyczka osobista może zostać wykorzystana do różnych celów. Możesz ubiegać się o pożyczkę osobistą, aby opłacić edukację lub wydatki medyczne, kupić duży przedmiot gospodarstwa domowego, taki jak nowy piec lub urządzenie, lub skonsolidować zadłużenie.

Spłacanie pożyczki osobistej różni się od spłaty zadłużenia z tytułu kart kredytowych. Z pożyczką osobistą płacisz raty o stałej kwocie w ustalonym okresie, dopóki dług nie zostanie całkowicie spłacony.

Zanim złożysz wniosek o pożyczkę osobistą, powinieneś znać kilka typowych warunków pożyczenia, w tym:

  • Główna kwota, którą pożyczysz. Na przykład, jeśli wnioskujesz o pożyczkę osobistą w wysokości 10 000 zł – kwota ta jest kwotą główną. Kiedy pożyczkodawca oblicza odsetki, które będą naliczać, oblicza należność na podstawie zaległego kapitału. Ponieważ nadal spłacasz pożyczkę osobistą, główna kwota maleje.

  • Odsetki – Kiedy zaciągasz osobistą pożyczkę, zgadzasz się spłacić swój dług wraz z odsetkami, co jest zasadniczo “opłatą” pożyczkodawcy za umożliwienie ci wykorzystania pieniędzy i spłaceniem jej z biegiem czasu. Będziesz płacił miesięczną opłatę odsetkową oprócz części płatności, która idzie w kierunku zmniejszenia kwoty głównej. Odsetki są zwykle wyrażane w procentach.

  • APR oznacza “roczną stopę procentową”. Po zaciągnięciu jakiegokolwiek rodzaju pożyczki, oprócz odsetek, pożyczkodawca zwykle pobiera opłaty za udzielenie pożyczki. APR uwzględnia zarówno oprocentowanie, jak i wszelkie opłaty pożyczkodawcy, aby uzyskać lepszy obraz rzeczywistych kosztów kredytu. Porównanie APR jest dobrym sposobem na porównanie przystępności i wartości różnych pożyczek osobistych.

Teraz gdy znasz te podstawowe terminy i aspekty prawdopodobnie z większą łatwością będziesz w stanie zaciągnąć pożyczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.